fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruská armáda pokračuje vo vojnových zločinoch, pod troskami budovy našli telá desiatok civilistov

Telá našli v troskách päťposchodovej budovy.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.5.2022 (Webnoviny.sk) – V troskách päťposchodovej budovy, ktorú v marci v ukrajinskom meste Izjum zničili ruské ozbrojené sily, našli telá 44 civilistov. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na ukrajinských predstaviteľov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Telá 44 civilistov boli nájdené v dočasne okupovanom Izjume pod troskami päťposchodovej budovy, ktorú okupanti zničili v prvej dekáde marca,“ oznámil gubernátor Charkivskej oblasti Oleh Synjehubov prostredníctvom komunikačnej platformy Telegram.

„Toto je ďalší otrasný vojnový zločin ruskej armády proti civilnému obyvateľstvu,“ skonštatoval. BBC pritom upozorňuje, že tieto tvrdenia nedokázala nezávislo overiť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská armáda pokračuje vo vojnových zločinoch, pod troskami budovy našli telá desiatok civilistov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií