fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské jednotky majú podľa Britov uvažovať o ústupe v Chersonskej oblasti, bude to mimoriadne náročné

Prípadný ústup bude pre Rusov mimoriadne náročný, keďže mosty cez Dnipro sú zničené.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.10.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyššie ruské vedenie vážne uvažuje o ústupe z pravého brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny. V najnovšej správe na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uviedlo britské ministerstvo obrany. To zároveň dodáva, že prípadný ústup bude pre Rusov mimoriadne náročný, keďže mosty cez Dnipro sú zničené.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Britov ruský veliteľ Sergej Surovikin uznal ťažkú situáciu Ruska v Chersonskej oblasti. „Surovikinovo vyhlásenie so zlými správami o ‘špeciálnej vojenskej operácii’ je veľmi nezvyčajné. Môže to naznačovať, že vedenie Ruskej federácie vážne uvažuje o rozsiahlom stiahnutí svojich síl zo západného brehu Dnipra,“ poznamenáva správa britského ministerstvo obrany.

To taktiež uvádza, že ak sa Rusko rozhodne ustúpiť, kľúčovou otázkou preň bude presun jednotiek a techniky na ľavý breh Dnipra. Keďže všetky plnohodnotné mosty sú vážne poškodené, Rusko sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť spoliehať na provizórny most z člnov a pontónové prechody.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské jednotky majú podľa Britov uvažovať o ústupe v Chersonskej oblasti, bude to mimoriadne náročné © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ruský redaktor vraj svojimi správami vyvoláva u ľudí depresiu. Čoskoro však nebudú žiadne dobré správy z Ukrajiny, tvrdí
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií