fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské jednotky zaútočili na vodnú nádrž pri Kryvom Rihu, cieľom bolo podľa Zelenského zaplaviť mesto

Prezident Volodymyr Zelenskyj to označil za teroristický útok.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská armáda v stredu večer odpálila osem riadených striel a zasiahla hrádzu Karačunivskej vodnej nádrže. Prezident Volodymyr Zelenskyj i starosta neďalekého Kryvého Rihu Oleksandr Vilkul uviedli, že cieľom tohto teroristického útoku bolo zaplaviť mesto. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Počas noci odstraňovali v Kryvom Rihu následky ruského raketového útoku a na dvoch miestach museli vyhodiť do vzduchu hrádzu. V dôsledku útoku stúpla hladina na rôznych úsekoch rieky Inhulec z metra na takmer dva metre.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Prietok v rieke sa postupne podarilo znížiť a hladina klesla o 40 centimetrov, no zaplavených bolo 112 súkromných domov v dvorov. Útok taktiež poškodil vodovodné potrubie, čo spôsobilo, že v Sofijive zostalo bez vody takmer päťtisíc ľudí.

Rusi útočili na Kryvyj Rih i počas štvrtka. Úrady vyzvali ľudí, aby zostali v úkrytoch a nič nezverejňovali na sociálnych sieťach.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské jednotky zaútočili na vodnú nádrž pri Kryvom Rihu, cieľom bolo podľa Zelenského zaplaviť mesto © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Mierové rokovania sa zasekli, Rusko odmieta navyšovanie počtu krajín ako garantov bezpečnosti Ukrajiny
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií