Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské jednotky zaútočili na vodnú nádrž pri Kryvom Rihu, cieľom bolo podľa Zelenského zaplaviť mesto

Prezident Volodymyr Zelenskyj to označil za teroristický útok.

15.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská armáda v stredu večer odpálila osem riadených striel a zasiahla hrádzu Karačunivskej vodnej nádrže. Prezident Volodymyr Zelenskyj i starosta neďalekého Kryvého Rihu Oleksandr Vilkul uviedli, že cieľom tohto teroristického útoku bolo zaplaviť mesto. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Počas noci odstraňovali v Kryvom Rihu následky ruského raketového útoku a na dvoch miestach museli vyhodiť do vzduchu hrádzu. V dôsledku útoku stúpla hladina na rôznych úsekoch rieky Inhulec z metra na takmer dva metre.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Prietok v rieke sa postupne podarilo znížiť a hladina klesla o 40 centimetrov, no zaplavených bolo 112 súkromných domov v dvorov. Útok taktiež poškodil vodovodné potrubie, čo spôsobilo, že v Sofijive zostalo bez vody takmer päťtisíc ľudí.

Rusi útočili na Kryvyj Rih i počas štvrtka. Úrady vyzvali ľudí, aby zostali v úkrytoch a nič nezverejňovali na sociálnych sieťach.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské jednotky zaútočili na vodnú nádrž pri Kryvom Rihu, cieľom bolo podľa Zelenského zaplaviť mesto © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií