fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské útočné operácie na východe Ukrajiny pravdepodobne vyčerpali dynamiku

Neschopnosť Rusov zúročiť predchádzajúce úspechy okolo Bachmutu a Avdijivky je príkladom zásadnejšieho ruského vojenského problému.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.8.2022 (Webnoviny.sk) – Rusi v najbližších mesiacoch pravdepodobne nebudú schopní vyčleniť dostatok zdrojov na žiadnu útočnú operáciu a nebudú schopní dobyť ďalšie územia, pokiaľ sa veci nevyvinú „nepredvídateľným spôsobom”. V najnovšom hodnotení to uvádza americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Zásadnejší vojenský problém

Inštitút informuje, že ruské útočné operácie na východe Ukrajiny pravdepodobne vyčerpali dynamiku, ktorú získali koncom júla.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Neschopnosť Rusov zúročiť predchádzajúce úspechy okolo Bachmutu a Avdijivky je príkladom zásadnejšieho ruského vojenského problému – neschopnosti premeniť taktické úspechy na operačné,” uvádza ISW.

Ukrajinci majú dostatok času

Ruské sily podľa inštitútu sústavne nedokážu využiť taktické prielomy na manévrovanie do tylových oblastí alebo znefunkčnenie významnej časti ukrajinských obranných línií.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Preto neustále dávajú Ukrajincom čas, aby sa takticky stiahli z boja a obnovili obranné pozície, proti ktorým musia Rusi podnikať nové útoky.

ISW dodáva, že tento nedostatok pravdepodobne zabráni Rusku dosiahnuť výrazné územné zisky v najbližších mesiacoch, pokiaľ nenastanú zásadné zmeny na bojisku.

Prečítajte si tiež:
Jevgenija Rojzmana prepustili z väzby, prebehne vyšetrovanie a proces

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské útočné operácie na východe Ukrajiny pravdepodobne vyčerpali dynamiku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií