fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské vojská naďalej bombardujú Sjevjerodoneck, stovky civilistov sa údajne ukrývajú v bunkroch

Podľa majiteľov závodu je medzi nimi 200 zamestnancov, ktorí na mieste zostali, aby čo najlepšie zabezpečili zostávajúce vysoko výbušné chemikálie.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.6.2022 (Webnoviny.sk) – Približne 800 civilistov v meste Sjevjerodoneck na východe Ukrajiny sa údajne ukrýva pred ruským bombardovaním v bunkroch pod chemickým závodom Azot. Je medzi nimi 200 zamestnancov závodu, konštatuje sa vo vyhlásení zverejnenom v mene majiteľov závodu. Zamestnanci zostali na mieste, aby „v závode čo najlepšie zabezpečili zostávajúce vysoko výbušné chemikálie“, konštatuje vyhlásenie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinská vláda správu o civilistoch ukrývajúcich sa v závode Azot ihneď nepotvrdila, uviedla BBC a dodala, že nezávisle nedokáže tieto informácie overiť. Rusko tvrdí, že kontroluje väčšinu Sjevjerodonecka, ale ukrajinská armáda trvá na tom, že útokom Rusov v meste odoláva.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské vojská naďalej bombardujú Sjevjerodoneck, stovky civilistov sa údajne ukrývajú v bunkroch © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií