fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko chce vyprovokovať k bojom v Zaporižžskej jadrovej elektrárni, predpokladá rozviedka

Podľa spravodajskej služby ukrajinskej armády Rusi na piatok v elektrárni vyhlásili nečakané pracovné voľno.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská vojenská spravodajská služba predpokladá, že Rusko na piatok plánuje „provokáciu” v Zaporižžskej jadrovej elektrárni.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Okupanti vyhlásili nečakané ‘pracovné voľno’ v Zaporižžskej jadrovej elektrárni a 19. augusta do nej budú mať povolený vstup len prevádzkoví pracovníci. Vstup pre všetkých ostatných zamestnancov bude zakázaný,” uviedla spravodajská služba ukrajinskej armády na mikroblogovacej sieti Twitter. Informuje o tom britský web The Guardian.

Kyjiv obviňuje Moskvu, ktorej ozbrojené sily elektráreň obsadili v marci, z toho, že ju využíva ako štít, spoza ktorého bombarduje ukrajinské ciele.

Viac k témam: Jadrová elekráreň, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, vojenská invázia, Vojenská spravodajská služba, Záporožie
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko chce vyprovokovať k bojom v Zaporižžskej jadrovej elektrárni, predpokladá rozviedka © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií