fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko dúfa v mierové vyrovnanie s Ukrajinou, vyhlásil prezident Putin

António Guterres počas stretnutia v Kremli skritizoval ruskú vojenskú akciu na Ukrajine ako očividné porušenie územnej celistvosti krajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.4.2022 (Webnoviny.sk) – Moskva stále dúfa, že vyrokuje mierové vyrovnanie s Ukrajinou, povedal v utorok ruský prezident Vladimir Putin.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Po stretnutí s generálnym tajomníkom Organizácie Spojených národov (OSN) poznamenal, že ruskí a ukrajinskí vyjednávači počas marcových rokovaní v tureckom Istanbule dosiahli „vážny prelom”, ale ukrajinská strana neskôr od niektorých predbežných dohôd odstúpila.

Konkrétne ruský prezident spomenul, že ukrajinskí vyjednávači zmenili svoj postoj k otázke štatútu Krymu a separatistických území na východe Ukrajiny a ponúkli, že to nechajú na diskusiu prezidentom krajín. Posun v postoji Ukrajiny podľa Putina sťažuje rokovania o budúcej dohode.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

António Guterres počas utorkového stretnutia v Kremli skritizoval ruskú vojenskú akciu na Ukrajine ako očividné porušenie územnej celistvosti krajiny. Vyzval tiež Rusko, aby umožnilo evakuáciu civilistov uväznených v obrovskej oceliarni Azovstaľ v Mariupole obklopenej ruskými silami. Putin na to reagoval s tvrdením, že ruské sily ponúkli civilistom ukrytým v oceliarni humanitárne koridory. Zároveň obvinil ukrajinských obrancov továrne, že využívajú civilistov ako štíty a nedovoľujú im odísť.

Prečítajte si tiež:
Rakety zasiahli životne dôležitý prístav a Ukrajinci postupne odtláčajú Rusov od Charkova

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko dúfa v mierové vyrovnanie s Ukrajinou, vyhlásil prezident Putin © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií