fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko považuje rozhodnutie nepozvať ruských predstaviteľov na pohreb kráľovnej za nemorálne

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia povedala, že Británia sa pokúša pohreb využiť na geopolitické účely na vyrovnanie účtov s Ruskom.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.9.2022 (Webnoviny.sk) – Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová odsúdila rozhodnutie Spojeného kráľovstva nepozvať ruských predstaviteľov na pohreb kráľovnej Alžbety II.

Viac o téme: Úmrtie kráľovnej Alžbety II.

Podľa jej slov považujú za hlboko nemorálne, že sa Briti pokúšajú „využiť národnú tragédiu, ktorá sa dotkla sŕdc miliónov ľudí po celom svete, na geopolitické účely na vyrovnanie účtov“ s Ruskom. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Diplomatické vzťahy medzi Veľkou Britániou a Ruskom sa po jeho invázii na Ukrajinu takmer zrútili. Hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina sa už skôr vyjadril, že neuvažuje o účasti na pohrebe.
Na pohreb panovníčky Británia nepozvala ani zástupcov Sýrie, Venezuely, Afganistanu, Bieloruska a Mjanmarska.

Viac k témam: Pohreb britskej kráľovnej Alžbety II.
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko považuje rozhodnutie nepozvať ruských predstaviteľov na pohreb kráľovnej za nemorálne © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií