fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruský ústup z Chersonu bol relatívne dobre zorganizovaný, myslí si Británia

Je pravdepodobné, že Rusko počas ústupu stratilo len desiatky a nie stovky vozidiel, uviedlo ministerstvo obrany Veľkej Británie.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské stiahnutie sa z ukrajinského mesta Cherson v porovnaní s predchádzajúcimi ústupmi z okupovaných oblastí sa podľa britského rezortu obrany „uskutočnilo relatívne usporiadane“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Je pravdepodobné, že Rusko počas ústupu stratilo len desiatky a nie stovky vozidiel, uviedlo ministerstvo obrany Veľkej Británie v aktualizácii informácií o vývoji vojny na Ukrajine. Zároveň ruská armáda „úspešne” zničila väčšinu vybavenia, ktoré pri ústupe zanechala, aby predišla tomu, že sa dostane do rúk Ukrajincov. Informuje o tom web The Guardian.

Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt, ruský ústup
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruský ústup z Chersonu bol relatívne dobre zorganizovaný, myslí si Británia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií