fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruský útok na ukrajinskú energetiku spôsobil výpadky prúdu aj v Moldavsku

Ruský útok viedol prerušeniu prevádzky kľúčového diaľkového vedenia, ktorým Ukrajina dodáva elektrinu Moldavsku.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.11.2022 (Webnoviny.sk) – Moldavsko v utorok hlásilo rozsiahle výpadky dodávok elektriny po celej krajine po tom, ako ruská armáda raketami zaútočila na ukrajinskú energetickú infraštruktúru. Útok totiž viedol prerušeniu prevádzky kľúčového diaľkového vedenia, ktorým Ukrajina dodáva prúd Moldavsku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Po ruskom bombardovaní ukrajinského energetického systému jedno z diaľkových vedení elektriny, ktoré prepravuje prúd do našej krajiny, bolo prerušené,” informoval vo vyhlásení moldavský minister pre infraštruktúru Andrei Spinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

To viedlo k rozsiahlym výpadkom prúdu po celej krajine,” dodal. Spinu však uviedol, že diaľkové vedenie „nebolo poškodené, ale automaticky sa odpojilo v rámci bezpečnostných opatrení“. Podľa jeho slov spoločnosť Moldelectrica pracuje na obnovení dodávok prúdu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, výpadky dodávok elektriky
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruský útok na ukrajinskú energetiku spôsobil výpadky prúdu aj v Moldavsku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií