fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

S Hegerovou menšinovou vládou je nespokojných až 70 percent Slovákov, v prieskume boli tiež za podanie demisie

Za predčasné voľby je podľa prieskumu celkovo 62 percent opýtaných.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.11.2022 (Webnoviny.sk) – So súčasnou vládou je spokojných 23 percent opýtaných. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median.sk, ktorý zverejnila RTVS v diskusnej relácii O 5 minút 12. Agentúra prieskum robila od 25. októbra do 8. novembra na vzorke 1011 respondentov.

Ďalších 70 percent respondentov deklarovalo, že nie je spokojných s pôsobením súčasnej vlády. Spokojné sú podľa prieskumu častejšie ženy a ľudia vo veku 18 až 29 a 60 až 69 rokov a taktiež obyvatelia Prešovského kraja.

Zároveň si 60 percent respondentov myslí, že vláda Eduarda Hegera (OĽaNO) by mala podať demisiu. Opačný názor má 30 percent opýtaných a 10 percent nevedelo uviesť svoj názor. Za predčasné voľby je podľa prieskumu celkovo 62 percent opýtaných.

Viac k témam: demisia vlády, Koaličná kríza, Menšinová vláda Eduarda Hegera, Predčasné voľby, Prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – S Hegerovou menšinovou vládou je nespokojných až 70 percent Slovákov, v prieskume boli tiež za podanie demisie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií