Samuel L Jackson a Magic Johnson si spravili výlet do Talianska. Xenofóbni Taliani si ich spietli s migrantami a začali šíriť hoaxy

Samuel L Jackson a Magic Johnson si spravili výlet do Talianska. Xenofóbni Taliani si ich spietli s migrantami a začali šíriť hoaxy

Herec Samuel L Jackson a jeden z najlepších hráčov NBA, Magic Johnson, vyvolali v Taliansku poriadny rozruch. Ten však nebol spôsobený ich slávou, ale hlúposťou.

Svetoznámeho amerického herca a jedného z najlepších hráčov NBA spája okrem iného aj farba pleti. To však nijako nevplýva na ich talent a v dnešnom svete by to nemalo robiť nikomu najmenší problém. Žiaľ to tak stále nie je. Samuel L Jackson a Magic Johnson sa vybrali na výlet do Talianska, kde sa v Toskánsku rozhodli navštíviť niekoľko luxusných značkových obchodov. Následne si slávna dopriala oddych ja jednej z lavičiek.


Taliani začali amerických velikánov spoznávať a chodili si k nim po autogramy a spoločné fotky, predsa len človek bežne na ulici nestretne takéto zvučné mená. A ako to ale býva zvykom, fotografie herca a basketbalového hráča sediacich na lavičke okamžite zaplavili internet.

Jeden zo záberov sa rozhodol použiť na svoj sociálny experiment aj známy taliansky komik Luca Bottura, ktorý z fotografie hviezdnej dvojice spravil meme, ktoré začalo zdieľať tisíce Talianov. Tí totiž bez rozmýšľania začali šíriť hoax. Bottura totiž v obrázku spravil z celebrít lenivých migrantov, ktorí si na úkor obyčajných Talianov žijú na vysokej nohe a nakupujú značky ako Prada či Louis Vuitton, čo v komentároch pod obrázkom vyvolalo množstvo rasistických a xenofóbnych komentárov.

Komik zdieľal fotku amerických hviezd s popisom, ktorý sa dá voľne preložiť takto: “Boldriniovej (predsedníčka talianskej poslaneckej snemovne, pozn. red.) ľudské zdroje vo Forte dei Marmi nakupujú v Prade za naších 35 eur (v Taliansku imigranti dostávajú 35 eur na deň, pozn. red). Zdieľajte obrázok, ak ste naštvaní!!!”

screen-shot-2017-08-21-at-15-25-48

 

 

Zdroj: INDEPENDENT

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Milovníci Harryho Pottera zbystrite! Premeňte svoje smartfóny na kúzelné prútiky!
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*