fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sankcie sú bolestivé, ale nezastavili ruskú armádu. Zelenskyj vyzval na zákaz nákupu ruskej ropy

„Čím skôr demokratický svet uzná, že ropné embargo proti Rusku a úplná blokáda jeho bankového sektora sú nevyhnutnými krokmi smerom k mieru, tým skôr sa vojna skončí,” vyhlásil ukrajinský prezident.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.4.2022 (Webnoviny.sk) – Terajšie sankcie proti Rusku sú „bolestivé”, ale ešte nie sú dostatočné na to, aby zastavili ruskú armádu. Povedal to v piatok v nočnom videopríhovore k národu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý vyzval „demokratický svet”, aby zakázal nákupy ruskej ropy.

Demokratický svet musí akceptovať, že ruské peniaze za energetické zdroje sú v skutočnosti peniazmi na deštrukciu demokracie,” povedal ukrajinský prezident.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Čím skôr demokratický svet uzná, že ropné embargo proti Rusku a úplná blokáda jeho bankového sektora sú nevyhnutnými krokmi smerom k mieru, tým skôr sa vojna skončí,” vyhlásil Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Sankcie sú bolestivé, ale nezastavili ruskú armádu. Zelenskyj vyzval na zákaz nákupu ruskej ropy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií