Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sankcie voči Rusku fungujú a požadovaný efekt potrvá dlho, konštatoval Borrell s výzvou k trpezlivosti

Josep Borrell pripomenul, že do konca roka 2022 vstúpi do platnosti jedno z najdôležitejších reštriktívnych opatrení voči Rusku – ropné embargo.

17.7.2022 (Webnoviny.sk) – Šéf európskej sankcie Josep Borrell vyzval Európanov k „strategickej trpezlivosti“ v čase rastúcich cien spôsobených zavedením sankcií voči Rusku.

Ako uviedol web eurointegration.com.ua, podľa Borrella musia byť občania Európskej únie trpezliví, pretože vojna na Ukrajine bude dlhá a „dovoliť Rusku vyhrať by znamenalo dovoliť mu zničiť našu demokraciu a samotný základ svetového poriadku založeného na medzinárodných pravidlách“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Borrell tvrdí, že sankcie voči Rusku fungujú, no „požadovaný efekt môže trvať dlho“. Pripomenul, že do konca roka 2022 vstúpi do platnosti jedno z najdôležitejších reštriktívnych opatrení voči Rusku – ropné embargo, a hoci Moskva si môže nájsť nové trhy, na ktorých bude predávať ropu, bude musieť dávať svojim odberateľom výrazné zľavy.

Keďže nechceme ísť do vojny s Ruskom, základom sú ekonomické sankcie a podpora Ukrajiny. Naše sankcie začínajú mať efekt a v najbližších mesiacoch bude ešte väčší,“ skonštatoval Borrell. Ruský export do EÚ sa od začiatku invázie na Ukrajinu znížil o 48 %.

Viac k témam: Diplomacia, Opatrenia, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Sankcie voči Rusku fungujú a požadovaný efekt potrvá dlho, konštatoval Borrell s výzvou k trpezlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií