fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Scholz, Macron a Draghi navštívili spustošenú Buču a Irpiň. Toto je brutálna deštrukcia a vojna musí skončiť, vyhlásil nemecký kancelár

Scholz pricestoval na Ukrajinu spoločne s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a talianskym premiérom Mariom Draghim. Na mieste sa k nim pridala i rumunská hlava štátu Klaus Iohannis.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinci z miest Irpiň a Buča sa „stali symbolom nepredstaviteľnej krutosti ruskej vojny“. Ako informuje spravodajský web CNN, vo štvrtok to počas návštevy prvého menovaného mesta neďaleko Kyjeva povedal nemecký kancelár Olaf Scholz.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vojna musí skončiť

Ten pricestoval na Ukrajinu spoločne s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a talianskym premiérom Mariom Draghim, pričom priamo na mieste sa k nim pridala i rumunská hlava štátu Klaus Iohannis.

Scholz sa od vypuknutia vojny zdráhal prísť na Ukrajinu a veľakrát v súvislosti so svojou možnou návštevou vysielal nejasné signály.

Po tom, ako zavítal do Irpiňu, na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol: „Brutálna deštrukcia v tomto meste je pamätníkom, táto vojna sa musí skončiť.“

Ľudská tragédia a deštrukcia

Iohannis na rovnakej platforme napísal, že chce, aby všetci ruskí páchatelia boli braní na zodpovednosť medzinárodnou justíciou.

„Neexistujú slová, ktoré by opísali nepredstaviteľnú ľudskú tragédiu a strašnú deštrukciu, ktoré sme videli v Irpini,“ poznamenal.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Scholz, Macron a Draghi navštívili spustošenú Buču a Irpiň. Toto je brutálna deštrukcia a vojna musí skončiť, vyhlásil nemecký kancelár © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Moldavský exprezident dostal za vlastizradu a korupciu 30-dňové domáce väzenie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií