fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Severná Kórea otestovala balistickú strelu odpálenú z ponorky, letela 600 kilometrov

Podľa Soulu raketa krátkeho doletu preletela 600 kilometrov, pričom dosiahla maximálnu výšku 60 kilometrov.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.5.2022 (Webnoviny.sk) – Juhokórejská armáda oznámila, že Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) v sobotu otestovala balistickú strelu, ktorú pravdepodobne odpálila z ponorky. Generálny štáb juhokórejskej armády uviedol, že raketu odpálili z mora neďaleko prístavného mesta Sinpcho, v ktorom KĽDR má lodenice budujúce ponorky.

Podľa Soulu raketa krátkeho doletu preletela 600 kilometrov, pričom dosiahla maximálnu výšku 60 kilometrov.

Predstavitelia juhokórejskej a americkej spravodajskej služby skúšku rakety analyzujú, uviedla juhokórejská armáda, ktorá test označila za jasné porušenie rezolúcií Bezpečnostnej rady OSN. Japonský minister obrany Nobu Kiši novinárom povedal, že raketa spadla do mora mimo japonskej exkluzívnej ekonomickej zóny a neboli hlásené nijaké poškodenia lietadiel alebo plavidiel.

Zdroj: Webnoviny.sk – Severná Kórea otestovala balistickú strelu odpálenú z ponorky, letela 600 kilometrov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií