fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šipoš vraj oslovil členov SaS a ponúkol im spoluprácu, liberáli vraj takúto ponuku nedostali (video)

So Sulíkom sa dohodli, že sa skontaktujú a dohodnú na termíne a mieste spoločného rokovania.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.9.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko potrebuje v krízových časoch funkčný parlament, no opozícia vrátane SaS sa rozhodla nepracovať a rokovanie zablokovať. Na tlačovom brífingu to povedal predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš.

Rozporuplné vyjadrenia

Richard Sulík sa vyjadril, že ho prekvapilo, že s nimi nik nechcel rokovať, no Šipoš tvrdí, že oslovil poslancov za SaS vrátane Anny Zemanovej i Mariána Viskupiča a požiadal ich o spoluprácu.

Dodal ale, že po tlačovej konferencii SaS sa s ním skontaktoval Sulík, ktorý sa dozvedel, že Šipoš sa s nimi pokúšal kontaktovať. Šipoš dodal, že sa dohodnú na termíne a mieste rokovania. Verejne ich pozval na rokovania i do práce.

Šipoš od strany SaS očakával, že pomôžu s otvorením septembrovej schôdze. Odvolával sa na Sulíkové slová, že septembrovú schôdzu pomôžu otvoriť, keďže by sa na nej mal schvaľovať prístup Fínska a Švédska do NATO.

Odvolávanie Igora Matoviča

Dodal, že od strany SaS očakával zodpovedný prístup, keďže ich považuje za korektných partnerov. Viackrát zopakoval, že strana OĽaNO je kedykoľvek pripravená so SaS rokovať o spolupráci.

Prečítajte si tiež:
Vojaci sa môžu hlásiť do aktívnych záloh, okrem nových skúseností získajú aj finančný bonus

Šipoš tvrdí, že nedisponuje informáciami o tom, že by v OĽaNO boli poslanci, ktorí by sa pridali k SaS pri zbere podpisov na mimoriadnu schôdzu na odvolanie ministra financií a predsedu OĽaNO Igora Matoviča.

K tomu, či si vie v prípade úspešného odvolania Matoviča predstaviť, že by sa SaS vrátila do vlády a koalície, sa nechcel vyjadrovať.

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Spolupráca
Zdroj: Webnoviny.sk – Šipoš vraj oslovil členov SaS a ponúkol im spoluprácu, liberáli vraj takúto ponuku nedostali (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií