fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Táto žena túžila po tom, aby oslepla! K slepote jej pomohol lekár. Dôvod, prečo to spravil, vás šokuje

Máte tip? napíšte nám mailom

Slepota je problém, ktorým trpia milióny ľudí po celom svete, ktorí by spravili všetko preto, aby mohli vidieť. Táto žena, ktorá videla, túžila po opaku…

Jewel Shuping je meno ženy, ktorá sa narodila ako vidiaca, no jej snom bolo oslepnúť. Celý svoj život túžila byť slepou a nedokázala myslieť na nič iné, len na tento svoj nezvyčajný sen. Jej rodina ju preto považovala za psychický chorú, a tak jej odporučili navštíviť psychológa. K nemu sa však dostavila až po veľkom naliehaní zo strany blízkych.

Psychológ jej oznámil, že trpí syndrómom BIID, teda poruchou telesnej integrity. To je duševné ochorenie, kvôli ktorému túžia zdraví jedinci žiť v tele s handicapom. Aj napriek tomu, že si Jewel svoju poruchu uvedomovala, nedokázala sa vzdať svojej túžby a slepota stále bola jej najväčším snom. Nosila slnečné okuliare, chodila s pomocou slepeckej palice so zatvorenými očami a dokonca sa naučila aj Braillovo písmo.

Jej psychológ sa teda rozhodol, že jej sen splní. Počas jedného zo sedení, ktoré mala, si k nej prisadol a nakvapkal jej do očí čistidlo, ktoré spôsobilo, že sa Jewelin zrak postupne zhoršoval, až nakoniec po dlhých šiestich mesiacoch úplne oslepla.

Prečítajte si tiež:
Slovák zamestnaný v spoločnosti LIDL sa vyhrážal zákazníkovi a ešte sa s tým pochválil na internete: Toto napísal

„Po rokoch konečne cítim, že som v stave, v akom som sa mala narodiť,” uviedla Jewel, ktorá je šťastnejšia než kedykoľvek predtým.

Zdroj: YouTube

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií