Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slobodné ženy = šťastné ženy? Vraj áno! Potvrdil to aj nový výskum

Žijeme vo svete, v ktorom sú slobodné ženy ľutované či dokonca považované za nešťastné. Je to ale naozaj tak? Sú ženy, ktoré sú single, naozaj zronené z neprítomnosti partnera v ich živote? Pravdepodobne nie.

„Bohužiaľ, taká je doba. Hektická, uponáhľaná, chaotická,“ atď, atď. Tieto názory počúvame z každej strany a keď už aj slobodná žena poľaví zo svojich nárokov na princa a stretne muža, ktorý je ako-tak schopný, väčšinou sa z neho vysúka slovné spojenie, že nehľadá nič vážne.

Žijeme v spoločnosti, ktorá je charakteristická škatuľkovaním, a to platí aj pre slobodné ženy. Mnohí si myslia, že šťastie ženy definuje chlap po jej boku a že bez neho je, chúďa malé, úplne stratená.

Nehrajme sa však na samostatné, emancipované feministky, ktoré nepotrebujú žiadneho chlapa. Buďme úprimné, je príjemné zaspávať v niekoho náručí. Ale to, že je niekto single, ešte nemusí hneď znamenať, že je nešťastný.

A len tak mimochodom, stretli ste sa niekedy s tým, že by sa táto téma rozoberala medzi mužmi? Že by ich niekto ľutoval len kvôli tomu, že sú nezadaní? Nie, presne tak. A v princípe by to malo fungovať rovnako aj čo sa nežného pohlavia týka.

Zdroj: pexels.com

Veľa žien si dobrovoľne vybralo byť slobodnými z rôznych dôvodov – napríklad z kariérnych. Alebo momentálne nechcú mať s mužmi nič spoločné a skrátka si potrebujú dať pauzu.

Prečo sú ženy šťastné aj bez chlapa?

Na to, aby bola žena šťastná, nepotrebuje byť nutne aj zadaná. Tešiť sa dá aj z iných vecí, medzi ktoré môže patriť rodina, priatelia či dokonca kariérny postup v práci.

Spoločnosť považuje slobodné ženy za menejcenné, no ony sa tak vôbec necítia. Bežne sa stretávame so ženami, ktoré majú nápadníkov viac než dosť, no rozhodli sa zostať samy.

Niektoré sú typické „feministky“, ktoré tvrdia, že chlapa nepotrebujú, iné majú zlomené srdcia a mužov nechcú ani vidieť.

Veľa mladých žien zažilo niekoľkoročný vzťah, ktorý stroskotal, a teraz potrebujú voľnosť. No existujú aj také, ktoré nepotrebujú mať vedľa seba niekoho len preto, aby sa cítili spokojné a sebavedomé.

Zdroj: pexels.com

Čas osamote môže len pomôcť

Ženy bez partnerov nevidia problém v trávení času osamote. Niektoré dokonca čas pre seba vyhľadávajú, pretože sa môžu sústrediť samy na seba či venovať sa svojim koníčkom, bez obmedzovania a prispôsobovania.

Slobodné ženy sú často odhodlanými bojovníčkami, ktoré veria vo svoju vnútornú silu. Čas strávený osamote dokáže človeka veľa naučiť.

Dáva nám priestor spoznať sa a, čo je najhlavnejšie, zodpovednosť padá len a len na vás. Presne viete, čo od seba môžete očakávať.

Stránka Mintel uverejnila výskum, ktorý tvrdí, že až 61 % Britiek je šťastnejších single ako vo vzťahu. Taktiež uvádzajú, že až 75 % opýtaných nehľadá žiadny vzťah.

Aj napriek prekvapivo vysokým číslam sa veľký počet slobodných žien snaží nájsť priateľa, manžela, spriaznenú dušu. Dá sa to nazvať akokoľvek, znamená to len jedno – lásku.

Ak patríte medzi ženy, ktoré doteraz nemali šťastie, nezúfajte. Nie ste jediná na svete, ktorú trápi práve tento problém. Tešte sa z maličkostí, ktoré vám každodenný život prináša, a hlavne – nikoho nehľadajte.

Nie je nič zlé na tom, ak sa rozhodnete kráčať životom sama. Rovnako je úplne v poriadku, ak jediné, po čom túžite, je niekomu patriť a byť vo vzťahu.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií