fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenská polícia zožala úspechy na medzinárodnej súťaži

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovenskí policajti cez víkend uspeli na medzinárodných pretekoch jazdných polícií v poľskom meste Lodž.

Ich cieľom bolo overenie výcviku, odvahy a poslušnosti koní plniacich si službu a špecifické úlohy v ozbrojených a ochranných zložkách stredoeurópskeho priestoru.

Slováci si odniesli víťazstvo v súťaži jednotlivcov a pódiové umiestnenie aj v súťaži družstiev.

Informuje o tom Polícia SR na sociálnej sieti.

polícia
Zdroj: www.facebook.com/Polícia SR

Slovensko podľa informácií Polície SR reprezentovali policajti odboru kynológie a hipológie Bratislava, oddelenia jazdnej polície Košice Marián Zgola a Pavol Sušinka.

“Medzi súťažnými ekipami polícií Poľskej republiky, Českej republiky, Nemecka a Maďarska sa spomedzi 18 súťažiacich celkovým víťazom súťaže špeciálneho policajného parkúru, pozostávajúceho z dvadsiatich atypických policajných prekážok, stal jeden z našich najskúsenejších jazdcov Marián Zgola na služobnom koni Dorman du Puy 6,” uviedla Polícia SR s tým, že z celkového počtu 200 bodov stratil len päť za dotyk s prekážkou.

polícia
Zdroj: www.facebook.com/Polícia SR

Slovákom sa darilo aj v súťaži družstiev, v ktorej obsadili tretie miesto. Nasledovali tak víťazných Maďarov a strieborných Čechov.

“Naši jazdci aj napriek tomu, že je to súťažné zápolenie, kde naozaj rozhodujú maličkosti a aj drobné chyby, opäť nesklamali a skončili na stupňoch víťazov v súťaži jednotlivcov a aj družstiev,” dodáva polícia.

Prečítajte si tiež:
Autonehoda, ktorá baví internet: Spočítaj všetkých, ktorí vybehnú z nabúraného auta

Gratulujeme!

Zdroje: http://www.teraz.sk/slovensko/slovenski-jazdni-policajti-uspeli-na-m/332935-clanok.htmlhttps://www.facebook.com/policiaslovakia/

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií