fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenská pošta vyplatí dávky Ukrajincom, budú mať k dispozícii dvojjazyčnú pomôcku

Štátna poštová spoločnosť predpokladá, že v v tomto mesiaci vyplatí približne 10-tisíc dávok občanom Ukrajiny v priemernej výške 250 eur na osobu.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.6.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská pošta, a. s., bude v júni uhrádzať finančnú pomoc pre odídencov z Ukrajiny postihnutých vojnovým konfliktom vo svojich pobočkách novým spôsobom. A to cez peňažnú službu Western Union, ktorú poskytuje na 600 pobočkách.

Vybratie peňazí počas 10 dní

Slovenská pošta očakáva, že v júni vyplatí približne 10-tisíc dávok občanom Ukrajiny v priemernej sume 250 eur na osobu. Štátna poštová spoločnosť o tom informovala v utorok v tlačovej správe.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Termín výplaty pomoci je naplánovaný na stredu 15. a štvrtok 16. júna 2022, pričom peniaze si budú môcť odídenci z Ukrajiny vybrať počas nasledujúcich 10 dní,“ uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Dvojjazyčná pomôcka

„Príjemca dávky dostane SMS správu od odosielateľa Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), ktorá bude obsahovať údaje potrebné k výplate, ktoré uvedie v tlačive služby,“ dodala.

Pre jazykovú bariéru bude na poštách zabezpečená aj dvojjazyčná pomôcka pre vyplatenie dávok pre občanov Ukrajiny, ktorá je návodom, ako treba postupovať pri vyplnení tlačiva na výplatu dávok.

Prečítajte si tiež:
Heger sa pýta Fica, Blahu, Beňovej a zvyšku ich vykoľajenej strany, či majú ešte hranice

Viac k témam: Finančná pomoc, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská pošta vyplatí dávky Ukrajincom, budú mať k dispozícii dvojjazyčnú pomôcku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií