fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenské superpotraviny sú včelie produkty – aké majú účinky?

Máte tip? napíšte nám mailom

O mede a jeho účinkoch na zdravie sa hovorí veľa. Nesmieme ale zabudnúť ani na ostatné včelie produkty, ktoré môžeme právom označiť ako slovenské superpotraviny.

Včelie produkty ako superpotraviny – med

Med má jedinečné chemické zloženie. Má nízky obsah vlhkosti a extrémne kyslé prostredie, čo odrádza baktérie a mikroorganizmy. Jednoducho povedané, pravý med sa nepokazí. Doma ho milujeme, pretože vynikajúco osladí čaj a medovníčky či iné pochúťky nesmú na stole počas roka chýbať. Med nie je len o skvelej chuti. Pomáha pri liečbe chrípky a známy je pre antibiotické a protizápalové účinky. Medové obklady pomôžu na hojenie rán a v kozmetike sa používa na hydratáciu a omladenie. Chcete v noci lepšie spať? Podľa babského receptu vám to zaručí lyžička medu pred spaním. Včelie produkty treba skúšať v malom množstve, alebo sú potenciálnym alergénom.

https://www.instagram.com/p/BqxKgZXnHAi/

Propolis

Táto hnedožltá masa je skvelá do každej domácej lekárničky. Spoznáte ho ľahko podľa jeho špecifickej vône. Vďaka svojim antibiotickým a protivírusovým účinkom poslúži ako prírodný dezinfekčný prostriedok. Dokáže usmrcovať baktérie a ničiť huby. Podporuje hojenie rán a propolisová tinktúra sa osvedčila na akné. Propolis sa označuje aj včelí zázrak a nie je to nič prekvapujúce. Skvelý je aj na afty, krvácajúce ďasná a boľavé zuby. Včelie produkty sú pre naše zdravie neoceniteľným pomocníkom.

Prečítajte si tiež:
Elon Musk sa čoskoro stane otcom: Jeho partnerka oznámila novinku bizarným spôsobom

https://www.instagram.com/p/B2FI6bMid7I/

Včelí vosk

Ak by ste chceli spoznať aj iné zaujímavé včelie produkty, tak určite odporúčame pozrieť sa lepšie aj na včelí vosk. Vzniká dôsledkom metabolickej premeny peľu a medu v tele včiel a má široké možnosti využitia. Je zaujímavou surovinou na výrobu sviečok. Vosk zo sviečok nevyteká, ale postupne sa páli, preto nevyjde navnivoč. V kozmetike je populárny v balzamoch na pery, mastiach, krémoch alebo rúžoch, pretože veľmi dobre drží na pokožke. Vosk zlepší ich štruktúru. Môže to znieť prekvapujúco, ale v potravinárskom  priemysle sa používa na výrobu lesklých povrchov cukroviniek. Obsahujú ho aj čistiace prostriedky na leštenie nábytku.

https://www.instagram.com/p/B1_xmG3islk/

Včelí peľ

Vyznačuje sa silnými antioxidačnými účinkami a vyznávači zdravého životného štýlu ho dobre poznajú. Včelie produkty síce nie sú vhodné pre vegánov, ale ich sila sa im uprieť nedá. Niektorí odborníci ho označujú ako superpotravinu 21. storočia. Vynikajúco podporuje imunitu, urýchľuje hojenie a celkovú regeneráciu. Pomáha pri ochoreniach čriev a tráviacich problémoch. Odporúča sa vyskúšať ho aj pri poruchách spánku alebo depresii. Osvedčil sa aj pri kožných problémoch ako akné, ekzém alebo opakujúce sa opary.

Prečítajte si tiež:
Daruj svoje vlásky z lásky a prispeješ tým k výrobe parochní pre onkopacientky!

https://www.instagram.com/p/BjK5MMLAp6w/

Materská kašička

Materskou kašou sa kŕmi včelstvo. Táto výživná potrava obsahuje množstvo zdraviu prospešných látok a pomáha nielen zdraviu, ale aj kráse. Čoraz častejšie sa objavuje v kozmetike, pretože čistí pleť, odstraňuje nečistoty a čierne bodky. Ocení ju aj zrelšie pleť, pretože eliminuje vrásky a podporuje jej prirodzenú regeneráciu. Vhodná je aj na vnútornú použitie. Poslúži na podporu imunitného systému a ochraňuje bunky. Podporuje trávenie, upokojuje nervový systém  a postará sa aj o zdravé srdce a mozog. Zaujímavé je, že podporuje aj sexuálnu aktivitu a celkový pocit pohody.

Prečítajte si tiež:

Včelár Števko: Včely si zachovali frekvenciu Zeme, tá naša sa už dávno zmenila. Preto nás nabíjajú energiou (ROZHOVOR)

Zdroj: zdravie.sk   peknetelo.eu  izahradkar.sk  naureus.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií