fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko je jednou z posledných krajín, ktoré ešte neodobrilo vstup Fínska a Švédska do NATO

Parlament rozhodne o vstupe Fínska a Švédska do NATO.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.9.2022 (Webnoviny.sk) – V programe 72. schôdze Národnej rady SR (NR SR) je aj návrh na vyslovenie súhlasu parlamentu s Protokolom k Severoatlantickej zmluve o pristúpení Švédskeho kráľovstva a Fínskej republiky.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer minulý týždeň upozornil na to, že pre letnú parlamentnú prestávku i koaličnú krízu je Slovensko jednou z posledných štyroch krajín, ktoré neodobrilo vstup severských krajín. Podľa ministra Káčera to nie je dobrý signál.

V júli tohto roka vláda odsúhlasila ratifikáciu príslušných protokolov k vstupu Švédska a Fínska do NATO. Okrem toho však tento vstup musí schváliť i parlament a následne ho prezidentka Zuzana Čaputová môže ratifikovať.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Viac k témam: Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Rokovanie NR SR, Vstup Fínska do NATO, vstup Švédska do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko je jednou z posledných krajín, ktoré ešte neodobrilo vstup Fínska a Švédska do NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií