fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šojgu obvinil Západ z pretrvávania vojny. USA a ďalšie krajiny podľa ministra predlžujú ruskú operáciu na Ukrajine

Ruské sily podľa jeho slov tiež metodicky vykonávajú plán na „oslobodenie Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky“ na východe Ukrajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.4.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty americké a ďalšie krajiny Západu robia podľa ruského ministra obrany „všetko pre to, aby predĺžili ruskú vojenskú operáciu na Ukrajine“. Sergej Šojgu na kolégiu s najvyššími vojenskými predstaviteľmi krajiny v Moskve povedal, že zvyšovanie objemu zásob zahraničných zbraní Ukrajine „jasne ukazuje ich úmysly provokovať režim v Kyjeve, aby bojovali do posledného Ukrajinca“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ruské sily podľa jeho slov tiež metodicky vykonávajú plán na „oslobodenie Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky“ na východe Ukrajiny. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Zábery ministra z kolégia odvysielala ruská štátna televízia Rossija 24. Podľa BBC nie je jasné, či stretnutie vysielali naživo alebo bolo prednahraté. Ak by sa to potvrdilo, bolo by to Šojguovo prvé verejné vystúpenie po mnohých dňoch sprevádzaných správami o jeho zdravotných problémoch.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Šojgu obvinil Západ z pretrvávania vojny. USA a ďalšie krajiny podľa ministra predlžujú ruskú operáciu na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinskí vojaci odrazili útok ruských okupantov v oceliarni Azovstaľ, napriek presile dokázali udržať poslednú baštu odporu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií