fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šojgu varoval NATO pred posielaním zbraní na Ukrajinu, budú legitímny cieľ zničenia

Ruský minister obrany obvinil NATO a jeho spojencov z toho, že naďalej pumpujú do Ukrajiny zbrane.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.5.2022 (Webnoviny.sk) –
Ruský minister obrany Sergej Šojgu varoval Organizáciu Severoatlantickej zmluvy (NATO) pred posielaním vojenskej pomoci Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podľa ruských štátnych médií, na ktoré sa odvoláva spravodajský portál BBC, minister povedal, že akýkoľvek dopravný prostriedok NATO, ktorý príde na Ukrajinu so zbraňami alebo vybavením pre ukrajinskú armádu, bude Rusko považovať za „legitímny cieľ zničenia”. Zároveň obvinil alianciu a jej spojencov z toho, že naďalej pumpujú do Ukrajiny zbrane.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Západ vyzbrojuje Ukrajinu v rámci jej boja proti ruskej invázii. Spojené kráľovstvo napríklad v utorok sľúbilo Ukrajine vybavenie na elektronický boj, radarový systém, rušiace zariadenia na GPS a zariadenia na nočné videnie v hodnote 300 miliónov libier.
(1 EUR = 0,84130 GBP)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Šojgu varoval NATO pred posielaním zbraní na Ukrajinu, budú legitímny cieľ zničenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií