fbpx
TOP 10 najlepších krajín, ak chceš cestovať sám

TOP 10 najlepších krajín, ak chceš cestovať sám

Sen o cestovaní pretrváva v našich mysliach už… no, asi odnepamäti. A síce máme magazín National Geographic alebo stanicu Discovery Channel, ani zďaleka to však nenaplní to, po čom túžime. Vzrušenie z návštevy nového miesta, divokej prírody, turistiky v horách alebo pri vode naplno môžeme cítiť na vlastnej koži vďaka cestovaniu po svete.

Najlepšie sa cestuje, keď má človek po boku parťáka. Ak ale o nikom takom momentálne neviete, nevešajte hlavu. Cestovať predsa môžete aj sami!

Pozrite si výber najlepších destinácií na sólo cestovanie, zostavený na základe kritérií, ako je bezpečnosť, kultúra, jednoduchosť dopravy a ubytovanie pre sólo cestovateľa na rok 2018:

  1. Bali, Indonézia

View this post on Instagram

B A L I // I could go back forever 🌴

A post shared by Marta (@voyage_provocateur) on

Najlacnejšia zo všetkých krajín na návštevu. Mať komfortné ubytovanie, tri jedlá a niekoľko pív vás vyjde za jeden deň len na 25 dolárov (menej ako 22 eur).

  1. Škótsko

Whisky, krajina, divočina a priateľskí domáci robia zo Škótska obľúbenú destináciu. Výlety terénnym autom poskytujú turistovi príležitosť spojiť sa s prírodou, pozerať sa na impozantné scény, rozbúrené rieky a zažiť divoké kempovanie.

  1. Taliansko

Olivovníky, mestečká na úpätí kopcov a rozsiahle pláže. Kvôli tomuto je Taliansko jednou z najvyhľadávanejších destinácií. A nezabúdajme na hojnosť vína (ako aj grilovanie na víne). Všetky mestí v Taliansku sú plné turistov počas celého roka.

  1. Vietnam

Periféria alebo centrum hlavného mesta Vietnamu Hanoj je presne to, kde potrebujete byť. Energická krajina, priateľskí miestni obyvatelia, lacné jedlá a cenovo dostupné služby. Cena za jazdu taxíkom je tiež v pohode – 8 eur (alebo aj menej), čo je úplne v poriadku napríklad v porovnaní s USA, kde za pár blokov vypýtajú 25 eur.

  1. Francúzsko

O tejto krajine nemôžeme hovoriť bez toho, aby sme nespomenuli Eiffelovku. Najmä v noci poskytuje najkrajší pohľad na Francúzsko. Ak sa chcete vyhnúť dlhému čakaniu v rade, radšej si návštevu tejto atrakcie rezervujte v predstihu. Pre katolíkov alebo historikov je fascinujúci Notre Dame so svojím okolím, zatiaľ čo Invalidovňa (Les Invalides), komplex budov obsahujúci múzeá a pamiatky francúzskej vojenskej histórie, nemocnicu a domov pre vojnových veteránov, má všetky druhy svetových vojnových zbraní. (POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE)

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Otvorená spoveď mladej zlatokopky: Toto sú dôvody, prečo sa nechávam vydržiavať bohatými ženáčmi
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.