fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOP 10 najlepších krajín, ak chceš cestovať sám

Máte tip? napíšte nám mailom

Sen o cestovaní pretrváva v našich mysliach už… no, asi odnepamäti. A síce máme magazín National Geographic alebo stanicu Discovery Channel, ani zďaleka to však nenaplní to, po čom túžime. Vzrušenie z návštevy nového miesta, divokej prírody, turistiky v horách alebo pri vode naplno môžeme cítiť na vlastnej koži vďaka cestovaniu po svete.

Najlepšie sa cestuje, keď má človek po boku parťáka. Ak ale o nikom takom momentálne neviete, nevešajte hlavu. Cestovať predsa môžete aj sami!

Pozrite si výber najlepších destinácií na sólo cestovanie, zostavený na základe kritérií, ako je bezpečnosť, kultúra, jednoduchosť dopravy a ubytovanie pre sólo cestovateľa na rok 2018:

  1. Bali, Indonézia

https://www.instagram.com/p/BlAU_ORB8nS/?tagged=bali

Najlacnejšia zo všetkých krajín na návštevu. Mať komfortné ubytovanie, tri jedlá a niekoľko pív vás vyjde za jeden deň len na 25 dolárov (menej ako 22 eur).

  1. Škótsko

https://www.instagram.com/p/BlAC_ApHCiN/?tagged=scotland

Whisky, krajina, divočina a priateľskí domáci robia zo Škótska obľúbenú destináciu. Výlety terénnym autom poskytujú turistovi príležitosť spojiť sa s prírodou, pozerať sa na impozantné scény, rozbúrené rieky a zažiť divoké kempovanie.

  1. Taliansko

https://www.instagram.com/p/Bj7dSM6D0c1/?tagged=tuscana

Olivovníky, mestečká na úpätí kopcov a rozsiahle pláže. Kvôli tomuto je Taliansko jednou z najvyhľadávanejších destinácií. A nezabúdajme na hojnosť vína (ako aj grilovanie na víne). Všetky mestí v Taliansku sú plné turistov počas celého roka.

  1. Vietnam

https://www.instagram.com/p/Bk_Et0AnB_3/?tagged=vietnam

Periféria alebo centrum hlavného mesta Vietnamu Hanoj je presne to, kde potrebujete byť. Energická krajina, priateľskí miestni obyvatelia, lacné jedlá a cenovo dostupné služby. Cena za jazdu taxíkom je tiež v pohode – 8 eur (alebo aj menej), čo je úplne v poriadku napríklad v porovnaní s USA, kde za pár blokov vypýtajú 25 eur.

  1. Francúzsko

https://www.instagram.com/p/BicG1y1BfVr/?taken-by=newdarlings

Prečítajte si tiež:
Prenasleduje vás pásmová choroba? TOTO je 5 tipov, ako poraziť jet lag

O tejto krajine nemôžeme hovoriť bez toho, aby sme nespomenuli Eiffelovku. Najmä v noci poskytuje najkrajší pohľad na Francúzsko. Ak sa chcete vyhnúť dlhému čakaniu v rade, radšej si návštevu tejto atrakcie rezervujte v predstihu. Pre katolíkov alebo historikov je fascinujúci Notre Dame so svojím okolím, zatiaľ čo Invalidovňa (Les Invalides), komplex budov obsahujúci múzeá a pamiatky francúzskej vojenskej histórie, nemocnicu a domov pre vojnových veteránov, má všetky druhy svetových vojnových zbraní. (POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE)

  1. Južná Afrika

https://www.instagram.com/p/Bkz4Zjhlq9G/?tagged=krugernationalpark

Jedno z väčších miest na návštevu v Južnej Afrike je Johannesburg. Tiež nazývané aj „mesto zlata“ je srdcom nákupných, zábavných aj mestských dobrodružstiev. Približne 450 kilometrov od mesta sa nachádza Kruger park, jedna z najvýznamnejších rezervácií v Afrike.

  1. Thajsko

https://www.instagram.com/p/BlAT52UA1bj/?tagged=phiphi

Všetci hovoria o Bangkoku, no zabúdajú na iné mestá, ako napríklad Phuket, Chiang Mai, Patthajá, Koh Samui alebo ostrovy Phi Phi. Chiang Mai je nevyhnutnou zastávkou pre turistov-samotárov; je to starobylé budhistické mesto, stále majúce  obranné múry a prístav z 13. storočia.

  1. Maroko

Maroko ponúka množstvo unikátnych atrakcií, presne ako uvádzajú historické knihy. Karavány zložené z niekoľkých tiav putujú a prekonávajú pahorkatiny. Prechádzajúc cez púšť môžete ako sólo cestovateľ navštíviť ďalšie atrakcie, ako napríklad pobrežie Malabata (domov legendárneho Herkula).

  1. Turecko

Turecko je krajinou, v ktorej sa mieša biznis s potešením v mnohých smeroch. Nájdete tu stovky nákupných centier, múzeí, teplovzdušných balónov (v Kapadócii). Hovorí sa, že je to jednou z najbezpečnejších turistických destinácií.

  1. Nový Zéland

Videli ste Národný park Fiordland? Je to najväčší novozélandský národný park, zbierka hôr a fjordov, vodopádov aj neobývaných ostrovov. Nový Zéland je úplne nový svet. Ľudia tu ignorujú svoje triedne rozdiely a slobodne sa spájajú.

Zdroj: http://boredarticles.com/travel/top-10-best-countries-to-travel-to-alone-in-2018/

Foto: https://www.pexels.com/photo/rear-view-of-man-sitting-on-rock-by-sea-307008/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií