fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spišiačka Anička si na maturitu zvolila nezvyčajný outfit. Spolužiakov i skúšajúcich prekvapila krojom

Máte tip? napíšte nám mailom

Maturantka Anička z bilingválneho gymnázia v Spišskej Novej Vsi prišla na skúšky dospelosti v kroji po prababičke.

Anička Krištofčová pochádza z obce Mlynky a študuje na bilingválnom gymnáziu na Javorovej ulici v Spišskej Novej Vsi. Tohto roku je v maturitnom ročníku a včera, pri svojej skúške dospelosti, prekvapila svojim outfitom celú školu. Obliekla si totižto ľudový kroj, ktorý ušila ešte jej prababička.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Na otázku, prečo si zvolila práve takýto netradičný odev, odpovedala takto: “Kroje máme už dlho doma a nosím ich na rôzne projekty Erasmus, kde ich prezentujem na kultúrnych večeroch, a keďže sa nenosia bežne, tak som si povedala, že si ich zoberiem aj dnes a vlastne aj včera, aby mi priniesli možno trochu šťastia.”

Zdroj: Dnes24.sk

Opýtali sme sa jej aj na to, aké odozvy smerom k svojmu kroju dostala. “Odozvy boli všelijaké. Najprv, keď ma stretli v škole, tak sa ma pýtali odkiaľ idem, alebo či idem niekde vystupovať hneď po mature a nestihnem sa prezliecť, tak som im to objasnila.POKRAČUJTE NA DRUHEJ STRANE

Ďalšie odozvy boli už oveľa príjemnejšiem aj keď videli na Facebooku alebo Instagrame, že som šla v kroji tak neverili, že som tak vážne bola, ale chválili. Spolužiaci vedeli už dopredu, že takto pôjdem, ale neverili. A učitelia boli prekvapení, keď som vošla do miestnosti, samozrejme sa vypytovali prečo, ako a odkiaľ to mám a či tancujem niekde v súbore, niektorí sa so mnou i fotili. Aj na ulici som vzbudzovala pozornosť, lebo to nie je bežné. Dokonca mi jedno dievča napísalo, že som ju inšpirovala a pôjde aj ona,” odpovedala maturantka.

Prečítajte si tiež:
Muž nechcel platiť za ubytovanie, preto v izbe urobil TOTO
Zdroj: Anička Krištofčová
Zdroj: Anička Krištofčová
Zdroj: Anička Krištofčová

 

 

 

Zdroj: Anička Krištofčová, Dnes24.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií