Spišiačka Anička si na maturitu zvolila nezvyčajný outfit. Spolužiakov i skúšajúcich prekvapila krojom

Spišiačka Anička si na maturitu zvolila nezvyčajný outfit. Spolužiakov i skúšajúcich prekvapila krojom

reklama

Maturantka Anička z bilingválneho gymnázia v Spišskej Novej Vsi prišla na skúšky dospelosti v kroji po prababičke.

Anička Krištofčová pochádza z obce Mlynky a študuje na bilingválnom gymnáziu na Javorovej ulici v Spišskej Novej Vsi. Tohto roku je v maturitnom ročníku a včera, pri svojej skúške dospelosti, prekvapila svojim outfitom celú školu. Obliekla si totižto ľudový kroj, ktorý ušila ešte jej prababička.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Na otázku, prečo si zvolila práve takýto netradičný odev, odpovedala takto: “Kroje máme už dlho doma a nosím ich na rôzne projekty Erasmus, kde ich prezentujem na kultúrnych večeroch, a keďže sa nenosia bežne, tak som si povedala, že si ich zoberiem aj dnes a vlastne aj včera, aby mi priniesli možno trochu šťastia.”

reklama
Zdroj: Dnes24.sk

Opýtali sme sa jej aj na to, aké odozvy smerom k svojmu kroju dostala. “Odozvy boli všelijaké. Najprv, keď ma stretli v škole, tak sa ma pýtali odkiaľ idem, alebo či idem niekde vystupovať hneď po mature a nestihnem sa prezliecť, tak som im to objasnila.POKRAČUJTE NA DRUHEJ STRANE

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Celé Slovensko bude možné odpojiť od internetu jediným kliknutím! Prečo?
reklama
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.