fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Štrnásť z pätnástich škatúľ získaných začiatkom roka v Trumpovom sídle obsahovalo utajované záznamy

Až 25 dokumentov bolo označených ako „prísne tajné“.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.8.2022 (Webnoviny.sk) – Štrnásť z 15 škatúľ získaných pri januárovej prehliadke sídla bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa na Floride obsahovalo utajované záznamy.

Až 25 dokumentov bolo označených ako „prísne tajné“. Vyplýva to zo správy amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI), ktorú zverejnili v piatok.

Správa na 32 stranách podrobne popisuje, ktoré vládne záznamy sa nachádzali v Trumpovom sídle Mar-a-Lago mesiace po tom, čo opustil Biely dom.

Správa neobsahuje podrobnosti o 11 súboroch utajovaných záznamov získaných počas prehliadky začiatkom augusta, ale týka sa výlučne samostatnej série 15 škatúľ, ktoré Národný archív získal v januári.

Viac k témam: Rezort Mar-a-Lago, utajované dokumenty, utajované záznamy
Zdroj: Webnoviny.sk – Štrnásť z pätnástich škatúľ získaných začiatkom roka v Trumpovom sídle obsahovalo utajované záznamy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií