fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sudkyni figurujúcej v kauze Kočnerových zmeniek hrozí strata funkcie, čelí obvineniu z prijímania úplatku

Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR sa začal disciplinárny proces so sudkyňou Okresného súdu Bratislava I Denisou C.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.10.2022 (Webnoviny.sk) – Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR sa začal disciplinárny proces so sudkyňou Okresného súdu Bratislava I Denisou C., ktorá figuruje v kauze miliónových televíznych zmeniek. Podnet na disciplinárne stíhanie podal predseda Súdnej rady SR Ján Mazák.

Dôvodom je závažné disciplinárne previnenie, ktoré je podľa neho nezlučiteľné s funkciou sudcu. Sudkyňa totiž podľa neho pred špeciálnou komisiou rady dostatočne nevysvetlila informácie spochybňujúce jej sudcovskú integritu.

Prijímanie úplatkov

Sudkyňu Denisu C. zadržali a obvinili z prijímania úplatku v rámci policajnej akcie Búrka v marci 2020. Do októbra daného roku bola aj väzobne stíhaná. Podľa medializovanej komunikácie z aplikácie Threema poverila bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská Denisu C., aby pomohla ďalšej sudkyni, konkrétne Zuzane M. z Okresného súdu Bratislava V, vypracovať rozsudok v kauze sporu o zmenku za osem miliónov eur.

Konkrétne daný rozsudok prikázal vyplatiť zmenku v prospech dnes už odsúdeného podnikateľa Mariana Kočnera. Denisa C. podľa komunikácie mala dostať aj časť finančnej odmeny určenej pre Jankovskú.

Návrh prerušenia konania

Právna zástupkyňa disciplinárne obvinenej Jitka Mikušová v tejto súvislosti navrhovala prerušiť disciplinárne konanie, pokým sa voči nej neskončí trestné konanie.

Prečítajte si tiež:
V Trnavskom kraji mapuje krajské a komunálne voľby Trnavské rádio

Obe sú totiž podľa nej úzko prepojené. Samotná Denisa C. uviedla, že jej nie je zrejmý dôvod disciplinárneho stíhania.

Viac k témam: Akcia Búrka, disciplinárny proces, Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko), Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Sudkyni figurujúcej v kauze Kočnerových zmeniek hrozí strata funkcie, čelí obvineniu z prijímania úplatku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií