fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sulíkov nástupca bude mať samovražednú misiu, tvrdí Matovič

Igorovi Matovičovi tiež nesedí, že SaS si nárokuje posty predsedov parlamentných výborov, a dokonca viac, než na koľko by tradične mali nárok.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.9.2022 (Webnoviny.sk) – Nový minister hospodárstva bude mať samovražednú misiu. Na tlačovom brífingu po zasadnutí vlády to dnes povedal minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Ministerstvo hospodárstva v súčasnej situácii nie je podľa Matoviča lukratívne, hoci o menách nových ministrov diskutujú a minister hospodárstva je podľa neho kľúčový.

Kombinácia klasickej a úradníckej vlády

Podľa Matoviča sa blížia k cieľu. Doplnil, že sa rozhodli ísť cestou odborníkov a veria, že je dobré v súčasnej situácii nasadiť ľudí, ktorí nie sú spojení s politikou. Podľa šéfa rezortu financií pôjde o “kvázi kombináciu klasickej a úradníckej vlády”.

Viac o téme: Koaličná kríza

SaS podľa Matoviča nik nevyháňal a chcú preto ukázať, že sa neulakomili na tieto uvoľnené posty, ale ide o to, aby tieto rezorty boli spravované odborníkmi a lepšie než dosiaľ. Môže tiež dôjsť k tomu, že sa títo noví ministri politicky budú opierať o všetky tri strany.

Dodatok ku koaličnej dohode

Politickú zodpovednosť by podľa Matoviča mali niesť v prvom rade ministri jednotlivých rezortov, no zodpovednosť by v tomto prípade mala byť spoločná.

Prečítajte si tiež:
Slovensko výrazne zaostáva v potláčaní detskej pornografie, reakcia na škodlivý obsah je pomalá

Osobne si myslí, že ku koaličnej dohode stačí pridať dodatok, a dodal, že je to len technikália, či spíšu novú dohodu a zakomponujú dodatok do nej, alebo pridajú len samotný dodatok. Neodpovedal, kto bude novým podpredsedom parlamentu, keďže ministri v demisii za SaS sa vracajú do parlamentu.

Matovičovi tiež nesedí, že SaS si nárokuje posty predsedov parlamentných výborov, a dokonca viac, než na koľko by tradične mali nárok. SaS si podľa neho musí vybrať, či pôjde so Sulíkom a bude robiť vláde zle, alebo pôjde cestou krídla Martina Klusa a bude konštruktívnou opozíciou. Vyjadril však obavy, že SaS nebude pristupovať k vláde konštruktívne.

Viac k témam: Minister hospodárstva SR, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulíkov nástupca bude mať samovražednú misiu, tvrdí Matovič © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií