fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Super potraviny, ktoré potrebujete II.

Máte tip? napíšte nám mailom

Pokračujeme v našom začatom seriáli, v ktorom vám predstavujeme dokonalé super ovocie, ktoré nielen pomôže, ale aj dobre chutí. Príjemné čítanie a pravdaže dobrú chuť pri maškrtení týchto super zázrakov.

Grapefruit

Určite ste už skúšali grepovú či citrónovú očistnú kúru. Možno, ale neviete, že tento zázrak dokáže okrem prečistenia organizmu a znižovania váhy dokáže aj niečo celkom iné – a tým je ochrana srdca. Podľa štúdií zahraničných vedcov, grapefruit dokáže dokonale zabrániť srdcovým ochoreniam a pri tom ešte aj schudnete nejaké to kilo. Obsahuje vysoký obsah vitamínov a antioxidantov. Ako bonus môžete brať to, že znižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Citrus_paradisi_(Grapefruit,_pink)_white_bg

 Čučoriedky

Možno nemajú taký obsah vlákniny, ako Acai, ale tiež majú svoje prednosti. Ich najlepšou prednosťou sa stáva schopnosť zlepšovať schopnosť učiť sa a zapamätávať si informácie bez ohľadu na vek. To znamená pre vás, že tieto modré bubuľky udržia váš mozog a pamäť v dokonalej kondícií po celý váš život bez ohľadu na vek. Ich schopnosť pochádza z vysokého obsahu flavonoidov, ktoré pôsobia pozitívne na ľudský mozog. Okrem toho obsahujú veľa mangánu, ktorý podporuje metabolizmus, vďaka čomu sa budete cítiť vždy fit a zhodíte zopár kíl dolu.

Prečítajte si tiež:
Pôrod je jedna z najčarovnejších vecí na svete. Takto ho zachytili na fotkách profesionáli

blueberries-924148_640

Žltý melón

Melón je ideálnou zbraňou proti starnutiu pokožky. Taktiež prináša so sebou veľmi sviežu a jemnú pokožku. Toto všetko iba vďaka vysokému obsahu vitamínu A, ktorý funguje ako doping pre rýchlu obnovu buniek pokožky.

Half_cut_of_Yubari_melon

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií