fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Talianske úrady neumožnili 35 migrantom vystúpiť z lode na Sicílii, poslanec parlamentu označil prístup vlády za neľudský

Nová vláda prijala opatrenie zabraňujúce humanitárnym záchranným skupinám v prístupe do talianskych prístavov.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.11.2022 (Webnoviny.sk) – Talianske úrady zabránili v nedeľu vystúpiť z lode na Sicílii 35 migrantom, ktorých nepovažovali za zraniteľných.

Učinili tak v súlade s postojom novej talianskej vlády, ktorá v piatok prijala opatrenie zabraňujúce humanitárnym záchranným skupinám v prístupe do talianskych prístavov.

Ostatní sa musia vrátiť na more

Minister vnútra Matteo Piantedosi predtým povedal, že Taliansko povolí nemeckej záchrannej lodi Humanity 1 so 179 ľuďmi priplávať na Sicíliu, aby sa tam mohli vylodiť maloletí a tí, ktorí sú v núdzovej situácii, ale povedal, že loď sa potom musí vrátiť do medzinárodných vôd so zvyšnými migrantmi.

„Osloboďte všetkých ľudí, osloboďte ich,“ povedal taliansky zákonodarca Abourbakar Soumahoro v emotívnej výzve adresovanej premiérke Giorgii Meloniovej, pričom túto politiku talianskej vlády označil za „neľudskú“.

Dve lode zostávajú na mori

Talianske úrady ukončili v noci na nedeľu proces identifikácie zraniteľných migrantov na lodi Humanity 1 a požiadali ďalšie plavidlo Geo Barents s 572 zachránenými migrantmi, aby v nedeľu podstúpilo v prístave v Catanii rovnaké procesy.

Osud zvyšných dvoch lodí zostáva nevyriešený a zatiaľ zostávajú na mori. Mimovládne organizácie informovali o ľuďoch spiacich na podlahách a palubách, o šírení infekcií vyvolávajúcich horúčku a svrab a o takmer minimálnych zásobách potravín a zdravotníckych potrieb. Niektorí migranti sú na lodiach už viac ako dva týždne.

Prečítajte si tiež:
Je dôležité vyšetriť všetky zločiny páchané na Ukrajine, vyhlásila Kolíková

Viac k témam: humanitárne lode, Migranti, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Talianske úrady neumožnili 35 migrantom vystúpiť z lode na Sicílii, poslanec parlamentu označil prístup vlády za neľudský © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií