Ťažko chorý chlapček zomrel v Santovom náručí. Jeho posledné slová ťa dojmú k slzám!

Ťažko chorý chlapček zomrel v Santovom náručí. Jeho posledné slová ťa dojmú k slzám!

reklama

Santa Claus zažil veľmi smutný deň…

Hlavným posolstvom mužov, ktorí sa v predvianočnom čase prezliekajú za Santa Clausov, je vyčariť úsmev na detských tváričkách. Presne tomuto posolstvu sa už 6 rokov venuje aj šesťdesiatročný Američan Eric Schmitt-Matzen. No to, čo zažil ako Santa prednedávnom ním, ale i svetom veľmi otriaslo.

Erica totiž kontaktovala istá sestrička z nemocnice v americkom Tennessee s prosbou, či by spravil Santu istému päťročnému chlapčekovi, ktorý je ťažko chorý a zomiera. Eric neváhal ani chvíľku, obliekol si kostým a v nemocnici bol v priebehu pätnástich minút.

reklama

snimka

Ešte predtým, než vošiel do chlapčekovej izby, mu dala jeho matka darček pre malého pacienta. Eric si uvedomoval,

že situácia je veľmi vážna, a preto poprosil všetkých, ktorých by stretnutie Santu s chlapčekom rozplakalo, aby radšej z miestnosti odišli. Vedel, že jeho samého by to zlomilo. Potom už Santa Claus odovzdal prekvapenému chlapčekovi darček a začali sa spolu rozprávať.

Chorý chlapček bol nesmierne slabý a sám si nedokázal ani len rozbaliť darček, ktorý dostal a Eric o neho mal veľké obavy. Snažil sa však, aby to na ňom nebolo poznať a snažil sa ho rozveseliť tým, že ho vymenoval za svojho verného vianočného škriatka.

„Hovoria mi, že zomriem. Ako zistím, že už som tam, kam smerujem,“ spýtal sa maličký svojho Santu a poprosil ho o pomoc. Ten mu pohotovo odpovedal: „Keď tam prídeš, povedz, že si Santov prvý škriatok a pustia ťa ďalej.“ Tieto slová aspoň troška chlapčeka potešili a na jeho tvári sa objavil náznak úsmevu. Sadol si a objal Santa Clausa so slovami: „Pomôžeš mi?“ Skôr než mu Eric stihol odpovedať, chlapček mu v náručí poslednýkrát vydýchol.

Erica to zlomilo. Celú cestu domov preplakal a na ďalší deň sa nedokázal stretnúť s vlastnými vnúčatami. No i napriek tomu, čo zažil, nechce so svojou rolou Santu skončiť. Uvedomuje si, že je to pre deti dôležité, a preto chce pokračovať.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Chlapček si nechal narásť vlasy, aby pomohol deťom chorým na rakovinu. Stalo sa niečo, čo mu zmenilo život :(

Zdroj: huffingtonpost.ca

reklama
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.