fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ťažko chorý chlapček zomrel v Santovom náručí. Jeho posledné slová ťa dojmú k slzám!

Máte tip? napíšte nám mailom

Santa Claus zažil veľmi smutný deň…

Hlavným posolstvom mužov, ktorí sa v predvianočnom čase prezliekajú za Santa Clausov, je vyčariť úsmev na detských tváričkách. Presne tomuto posolstvu sa už 6 rokov venuje aj šesťdesiatročný Američan Eric Schmitt-Matzen. No to, čo zažil ako Santa prednedávnom ním, ale i svetom veľmi otriaslo.

Erica totiž kontaktovala istá sestrička z nemocnice v americkom Tennessee s prosbou, či by spravil Santu istému päťročnému chlapčekovi, ktorý je ťažko chorý a zomiera. Eric neváhal ani chvíľku, obliekol si kostým a v nemocnici bol v priebehu pätnástich minút.

snimka

Ešte predtým, než vošiel do chlapčekovej izby, mu dala jeho matka darček pre malého pacienta. Eric si uvedomoval,

že situácia je veľmi vážna, a preto poprosil všetkých, ktorých by stretnutie Santu s chlapčekom rozplakalo, aby radšej z miestnosti odišli. Vedel, že jeho samého by to zlomilo. Potom už Santa Claus odovzdal prekvapenému chlapčekovi darček a začali sa spolu rozprávať.

Chorý chlapček bol nesmierne slabý a sám si nedokázal ani len rozbaliť darček, ktorý dostal a Eric o neho mal veľké obavy. Snažil sa však, aby to na ňom nebolo poznať a snažil sa ho rozveseliť tým, že ho vymenoval za svojho verného vianočného škriatka.

Prečítajte si tiež:
Bora Bora: Perla Polynézie s krásne tyrskysovou vodou je snom nejedného človeka. Nahliadnite sem cez krásne fotografie

„Hovoria mi, že zomriem. Ako zistím, že už som tam, kam smerujem,“ spýtal sa maličký svojho Santu a poprosil ho o pomoc. Ten mu pohotovo odpovedal: „Keď tam prídeš, povedz, že si Santov prvý škriatok a pustia ťa ďalej.“ Tieto slová aspoň troška chlapčeka potešili a na jeho tvári sa objavil náznak úsmevu. Sadol si a objal Santa Clausa so slovami: „Pomôžeš mi?“ Skôr než mu Eric stihol odpovedať, chlapček mu v náručí poslednýkrát vydýchol.

Erica to zlomilo. Celú cestu domov preplakal a na ďalší deň sa nedokázal stretnúť s vlastnými vnúčatami. No i napriek tomu, čo zažil, nechce so svojou rolou Santu skončiť. Uvedomuje si, že je to pre deti dôležité, a preto chce pokračovať.

Zdroj: huffingtonpost.ca

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií