fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trestné konanie Andeja Kisku pokračuje. Štát mal obrať o 155 tisíc na vratke DPH

Trestné konanie v daňovej kauze firmy KTAG exprezidenta Andreja Kisku pokračuje. Potvrdil to hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Máte tip? napíšte nám mailom

“Sťažnosť obvineného voči uzneseniu o vznesení obvinenia prokurátor zamietol, trestné konanie naďalej pokračuje,povedal to Slivka. Na zamietnutie sťažnosti upozornil portál noviny.sk.

Kiska považuje svoje obvinenie z daňových podvodov za “špinavú politickú kampaň“. Ešte vo februári tvrdil, že ho mal predseda Smeru-SD Robert Fico vydierať v súvislosti s voľbou kandidátov na ústavných sudcov a jeho ambíciou byť predsedom Ústavného súdu (ÚS) SR.

Kiska si myslí, že trestné stíhanie konateľa jeho spoločnosti KTAG je Ficovou pomstou za to, že ho Kiska nevymenoval za predsedu ÚS. Fico vtedy obvinenia odmietol.

Neoprávnená vratka DPH viac ako 155 tisíc

V prípade daňových káuz spájaných s Kiskom obvinili ešte začiatkom roka konateľa firmy KTAG Eduarda K. Stíhanie sa má týkať neoprávnenej vratky DPH vo výške 155.633 eur, ktorú si KTAG vypýtala od štátu.

KTAG platila Kiskovi prezidentskú kampaň

KTAG platila Kiskovi prezidentskú kampaň a sumu si potom dala do nákladov. Daňový úrad to však neuznal. V minulosti bol na poste konateľa firmy i bývalý prezident Kiska. Kým zastával svoj úrad, nebolo ho možné obviniť.

Prečítajte si tiež:
Iba 16-ročný chlapec spadol v Nitre z 15 metrovej výšky

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr minv
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií