fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spoznajte 7 rád nad zlato, ktoré vás spravia šťastnými

Máte tip? napíšte nám mailom

Túžite byť šťastnými, ale nenašli ste ten správny recept na to, čo máte robiť, aby ste to dosiahli? Ak áno, tak poriadne čítajte, pretože vďaka naším radám môžete svoj život spraviť šťastnejším. Je to jednoduché, stačí len viac času venovať cvičeniu, spánku a svojim blízkym. No poďme postupne.

1. Cvičte!
Ako zvykli hovoriť naše staré mamy, v zdravom tele zdravý duch. Je to pravda. Vedci dokázali, že šport a cvičenie ako také pomáha prekonávať depresie. Tak na čo čakáte? Stačí 7 minút. Je toho plný internet, trh s aplikáciami, slávny 7 minute workout príjemne nakopne váš organizmus ráno, rozprúdi vám krv v žilách a s uvoľnenou hlavou môžete pokračovať vo svojom konaní. To je však iba jedna možnosť. Môžete ísť behať, posilňovať do posilňovne, prihlásiť sa na záujmový krúžok, dohodnúť sa s partiou kamarátov a spoločne si vybehnúť zahrať futbal. Je tisíc možností, ako dostať svoje telo do formy. Koho neteší pohľad do zrkadla na fit postavu?

2. Spánok musí pre vás byť úspešným začiatkom dňa!
Nemusíme byť žiadni odborníci, aby sme vedeli, že keď sa niekto zle vyspí, všetko s ním ide cez deň dole vodou. Nervozita, nízka produktivita, negatívne emócie. Toto všetko sú protiklady toho, čo chceme dosiahnuť. Čo je kľúč? Vedci spoza veľkej mláky vyvrátili mýtus o 8 hodinovom spánku a vyslovili novú formulku. Tajomstvo úspechu šťastných, dlho žijúcich ľudí je 6,5 až 7,5 hodinový spánok. Doprajte si!

Prečítajte si tiež:
V preplnenom bazéne sa začalo topiť malé dievčatko! Plavčík si ho však našťastie všimol a zachránil. Vidíš ho aj ty?

3. Trávte čas s ľuďmi, ktorých milujete!
Jedna z najbolestivejších výčitiek je, že sme netrávili dosť času s tými, ktorých tak milujeme. Žiaľ, táto výčitka príde, keď sa ten čas tráviť spoločne už nedá. Láska ako taká je vec čisto teoretická, ak ju berieme z etického hľadiska. Žiadny vedec sa nemôže jednotne zhodnúť na tom, čo a prečo konkrétne nás na spoločných chvíľach s blízkymi robí tak šťastnými. My, ako laici, vám k tejto téme povieme jediné. Vážte si každú chvíľu, ktorú môžete tráviť doma s mamou, otcom, sestrou, bratom, tetou, babkou. Nebudú tu navždy. Zoberte priateľov na pivo a smejte sa, kým je čas. Život je o pôžitkoch. Bavte sa.

5428693024_3ab7a12bff_o

4. Dýchajte čerstvý vzduch!
Zmena prospieva nášmu šťastiu. Postavte sa zo stoličky, prejdite sa počas obedovej prestávky po čerstvom vzduchu, najlepšie nájdite mestský park a užite si trochu zelene. Vo všeobecnosti stromy, prírodné prostredia vplývajú na ľudskú psychiku úplne inak ako mestské prostredie. Vyslobodiť sa z bludiska povinností a prevetrať hlavu na dvadsať minút uvoľneným myslením dokáže vyčarovať úsmev na tvári. V takomto počasí dokonca lepšie ako Airwaves. Odporúčame!

5. Pomáhajte druhým!
Vraj rada nad zlato. 2 hodiny týždenne, ak to prepočítame, vychádza okrúhlych 100 hodín ročne. Presne to je čas, ktorý by sme mali stráviť pomáhaním druhých. Zadosťučinenie z úspechu druhého človeka je príjemným zdrojom externého šťastia. Stačí to iba skúsiť. Keď sa začnete k ľuďom naokolo správať milšie, odvďačia sa. Možno nie hneď, možno nie veľmi, ale príde to. Berte to s úsmevom.

Prečítajte si tiež:
Epické vozidlo z Mad Max v podaní študenta na vozíčku!

6. Usmievajte sa!
Pri úsmeve sme skončili, tak teraz aj ním začíname. Poviete si, že niekto je falošný, keď sa stále usmieva. Je vedecky dokázané, že aj nasilu vyvolaný úsmev v nás vyplavuje hormóny šťastia a pomáha nám odraziť sa z pomyselného dna depresie. Zrkadlo, selfie, to je jedno. Usmievajte sa, ukážte ľuďom, že ste šťastný. Šťastný človek = atraktívny človek. Ale o tom, ako baliť bude reč inokedy.

8551937456_9f2c1544d3

7. Buďte vďační!
Všade naokolo nás sú veci, ktoré nie sú samozrejmosťou. Buďte vďačný. Usmejte sa, pretože svieti slnko. Tešte sa z toho, že sa vás ráno suseda opýtala, aký má deň. Berte veci ako dar, dôvod na radosť. Vďačnosť sa považuje mnohými odborníkmi na šťastie za kľúčový aspekt celoživotnej spokojnosti.

Dúfam, že si zoberiete aspoň jednu z týchto rád k srdcu a skúsite to. Každý z nás hľadá šťastie. Je však iba na VÁS, či ho naozaj chcete, a čo ste preň ochotní spraviť.

Autor: Patrich Ondrejech

Foto: www.flickr.com, www.flickr.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií