fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kontroverzné rozhodnutie Victoria’s Secret: Novou tvárou je transgender modelka Valentina Sampaio!

Máte tip? napíšte nám mailom

Portál ženasme.sk informuje, že populárna značka Victoria’s Secret je často kritizovaná verejnosťou. Teraz si zavarila ešte viac, keď si najala transgender modelku menom Valentina Sampaio.

Je to najmä z dôvodu, že si zaobstaráva modelky, ktoré sú až príliš štíhle. Preto sa aj známa modelka menom Karlie Kloss rozhodla, že už viac nebude vykonávať modeling pre Victoria’s Secret. Pre Vogue sa tiež vyjadrila, že nechce mladým dievčatám dávať za vzor extrémnu štíhlosť.

Svet najnovšie obletela správa, že táto spoločnosť si najala modelku, ktorá bola najprv mužom. V histórii tejto značky ide tak o prvú transgender modelku menom Valentina Sampaio. Konkrétne je ňou už žena, ktorú Victoria’s Secret obsadila do svojej novej kampane. Týkala sa športového radu oblečenia VS Pink. Spoluprácu pre New York Times uviedol aj modelkin agent, Erio Zanon. Pre verejnosť má modelka jasný odkaz. ,,Ide o jedinečnú príležitosť prelomiť bariéry v módnom priemysle a prispieť k ešte väčšej reprezentácii  odlišných ľudí.”

Názory na transgender modelku – Valentina Sampaio

Spoločnosť ale nebola vždy otvorená spolupráci s takýmito modelkami. Potvrdil to aj marketingový vedúci hlavnej organizácie Victoria’s Secret menom Ed Razek . Práve on v minulosti na sociálnych sieťach vyjadril svoj názor kde uviedol, že popiera spoluprácu s transgender modelkami. V súčasnosti je ale jeho názor úplne odlišný. ,,Myslím si, že určite by sme pre našu šou mali najať aj transgender modelku. Transgender modelky k nám dokonca zavítajú aj na kastingy, avšak úspešné neboli. No nikdy to nebolo o tom, či boli pôvodne ženy alebo muži. Obdivujem a rešpektujem ich cestu, vďaka ktorej chcú prijať to, kým v skutočnosti sú.”

Čas.sk uvádza, že Valentina Sampaio prišla na kasting pre Victoria´s Secret Fashion Show v Midtowne. Konkrétne dňa 31. augusta 2018 priamo v New Yorku. Narodila sa na severe Brazílie v krásnom, rybárskom mestečku Aquiraz. Keď mala 8 rokov, jej psychologička povedala že  je transsexuálka. Následne sa rozhodla svoje aktuálne meno používať už vtedy, keď mala 12 rokov. Prekvapivo nebola za tento fakt nikdy šikanovaná. Tvrdila, že rodičia aj jej priatelia či spolužiaci ju podporovali za každých okolností.

Prečítajte si tiež:
Vedci odkazujú: Fajčíte e-cigarety? Riskujete zápal pľúc aj rakovinu

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií