Trénerka Pole Dance Denisa Sihlovcová: Učím ľudí nevzdávať sa!   #ROZHOVOR

Trénerka Pole Dance Denisa Sihlovcová: Učím ľudí nevzdávať sa! #ROZHOVOR

Leto patrí športom a tak sme sa rozhodli, že tentokrát vyspovedáme Denisu Sihlovcovú, ktorá sa venuje nie veľmi tradičným športom. Skvelú postavu si  mladá Žilinčanka poctivo odmakala a jej zverenkyne si tréningy pod jej vedením naozaj pochvaľujú. Z rozhovoru, v ktorom nám Denisa prezradila veľa vecí, ide naozaj pozitívna energia a my veríme, že nejedného z vás ním motivuje!

Ste trénerkou, ktorá vedie k športu detičky, ženy ale aj mužov. Mohli by sme však povedať, že pod vašim vedením sa trénujú športy, ktoré nie sú úplne bežné v klasických fitness centrách. Vaše meno sa spája predovšetkým s Pole Dancom, ale tiež s twerkom a cvičením na kruhoch – Aerial hoop. Baví vás trénovať netradčné športy? 


Vždy som bola trošku extravagantnejší typ a nerada som v živote robila to, čo ostatní len preto, že sa to tak má. Bavilo ma skúšať nové, robiť iné, neexistovalo pre mňa slovo “nesmieš, nedá sa“ a hlavne ma nikdy nezaujímalo, čo si  myslia ľudia. Vždy som si išla svoje, nechcem kráčať v dave, chcem ľudí viesť zaujímavejšími cestičkami. Tieto moje črty mi ostali dodnes, milujem „priekopničiť“ s vecami, ktoré ľudia tu poznajú málo, som hyperaktívny a tvorivý človek, sangvinik plný nadšenia z vecí, ktoré milujem, 😀 nemám rada stereotyp a nudu v živote, tvoriť a budovať mi dáva v živote zmysel, po rodine najväčší… Moje žiačky vedia, že keď objavia nový katastrofálne náročný cvik, šport, TANEC, u mňa to padne na úrodnú pôdu 🙂 výzvy sú motorom v živote.

Pole dance je vo svete rozšírený, mnohí Slováci, najmä muži, si ho však stále zamieňajú s klubovým tancovaním pri tyči. Pred nedávnom ste ale začali trénovať  aj mužský pole šport. Mal rovnaký úspech ako ten ženský? Predsa, muži takýmto športom väčšinou nevedia prísť na chuť…

Zatiaľ si muži u nás iba vyskúšali, aké to je, o čom to je… Kurzy čisto mužské zatiaľ iba plánujem v krátkej blízkej dobe, mužský pole dance vie byť nádherný, sú to silní muži, ktorí ovládajú svoje telo, akoby workout, len zas s hrázdou trochu inak, pre mňa samotnú je to výzva. V prvom rade opäť naplním to „svoje“, predstaviť tu ľuďom niečo, čo možno považujú za nezmysel doby a presvedčiť ich o opaku, a v rade druhom, mňa to donúti učiť sa viac mužské cvikotriky na tyči,  🙂  rozširovať hranice odvahy a schopností, mužské cviky sa mi páčia oveľa viac.

denis_sihlovcova

Pre tých, ktorí to ešte nikdy nevyskúšali a nad týmto športom váhajú – aké pre a proti cvičenie pri tyči prináša?

Neviem, či je nejaké proti… Možno to na začiatkoch trochu bolí, ale čo nové nebolelo?? Ritka z bicykla 🙂 , otlaky z korčulí, aj z roboty máte mozole, netreba to brať tragicky, treba vydržať pár prvých hodín. Pole dance je droga, ktorá vás dokáže omotať, keď nebudete riešiť, či máte modrinu. Je to šport, treba si uvedomiť, že sa hýbete, učíte, držíte. Nejde všetko hneď, no o to krajšie pocity sú, keď sa hocičo podarí. Ľudia, ktorí ho robia si každú hodinu dokážu, že spravili niečo, o čom netušili, že niekedy urobia, dokázali veci, ktoré doteraz videli len v televízii, na fotkách. Pre mňa neexistuje človek, ktorý to nedokáže. Pristupujem tak ku každému, niekomu to môže ísť pomalšie, niekomu rýchlo, (každý má predsa iné pohybové základy a predispozície) to vôbec nie je podstatné, nie sú to preteky, je to šport, ktorý treba pochopiť, je to úplne o niečom inom ako o tanci pri tyči, ovplyvní to celý váš život, prekážky. Ja vždy viem už na prvej hodine, ktorá žienka je aká v reálnom živote – ktorá je opatrnejšia, ktorá neprestane, kým sa to nepodarí. Najväčší nezmysel je stáť a čakať, že sa to samo, a potom povedať, že to je ťažké. Áno je, no keby to bolo ľahké, nikoho by to nebavilo, roky, desaťročia  je to o sebapremáhaní a sebazdokonaľovaní, nemyslím len fyzickú stránku. Ja učím ľudí nevzdávať sa. Spadol si? A čo, ideme zas a čo len malinký úspech dostáva obrovský potlesk. Ja trénigy so ženami prežívam, teším sa viac ako ony, keď sa im darí… Život nie je o tom, že sa buchnem a tak s tým seknem, správny život by mal byť o tom, že: OK.. buchol som sa a tak sa to naučím robiť tak, že sa nebuchnem.  A pre??  Mohla by som napísať magazín o tom, aké sú výhody pole dance, na čo je, čo ním získate: od postavy, akú som nikdy predtým nemala po energiu, radosť, zmysel,relax… Keď raz nebudem vládať cvičiť, dúfam až v 90-tke, asi napíšem o ňom knihu pre mladé generácie, 🙂  nech na tyč nezanevrú. Je fascinujúce zisťovať, čo dokáže vaše telo, prichádzať na to, ako ho naučiť visieť na nohe, ruke, brušku, sama som prekvapená, čo všetko sa dá.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Viete, prečo majú tenisky gumovú vrchnú časť? Dôvod siaha do športového odvetvia

denisa_sihlovcova
Ľudia zostávajú v úžase, keď vidia, čo dokáže jedno krehké útle žieňa s krásnymi blond vlasmi počas tréningu. Koľko hodín denne vám zaberie tréning?
Nie som krehké žieňa, ja som taký bojovníček 😀 😀 😀 kto so mnou strávil jednu hodinu tréningu HNEĎ ZISTÍ. Sú dni, kedy mám 5-6 hodín za sebou, mám jeden deň, kedy ani jednu 🙂 tzv day off.. Úplne to stačí, seba netrénujem, teda nie už cielene, zdokonaľujem sa na hodinách spolu s kočkami. Nesedím, ukážem im všetko x-krát za sebou, opakovanie prináša najväčší progres… Cvičievam sama len keď tvorím nove cviky, novú úroveň. Myslím, že aj 7 hodín by som zvládla, ja som človek, ktorý sa musí hýbať, som šťastná, že mám takúto prácu, pri športe nepociťujem únavu, ani nejaký pocit, že nevládzem, poviem si to síce, ale viem, že telo dá ešte kopec výkonov, keď mu človek v hlave povolí, pokiaľ to, čo robíte milujete, vydržíte 24 hodín v pohybe radšej, ako hodinu sedieť niekde zavalený niečim, čo vás ubíja, to je vyčerpávajúce a to prináša únavu.

Nie je vyčerpávajúce udržiavať v kondícii seba a ešte aj svojich zverencov? Žiť športom non-stop, denno denne dá zabrať…

Asi som prebehla odpoveďou otázku 🙂 🙂 Nie, nie je, ja cvičím na tréningoch s nimi, tak udržujem aj seba 🙂 Sú dni, kedy si poviem, že nevládzem, ale sú ovplyvnené skôr povinnosťami, ktoré sprevádzajú podnikanie. Tá škaredá stránka toho, keď chcete robiť, čo vás baví. Keď nič nerobím, som unudená, znechutená, lenivá, keď makám od rána do noci vybavujem, cvičím, behám – pociťujem viac radosť ako únavu. Mala som nedávno dosť nepríjemný úraz, vtedy sa mi aj ťažko vo veľkých bolestiach cvičilo. 2 mesiace som sa trápila, kým sme nešli na týždennú dovolenku a zrazu, akoby čarovným prútikom zo dňa na deň, žiadna bolesť. Chcem tým povedať, že moje telo je tak zvyknuté na makačku za každých okolností, že aj rekonvalescencia trvá kratšie, príde jeden deň off a telo v šoku sa rýchlo snaží dať ma dokopy, 🙂 lebo vie, že viac by bola asi náhoda. Vždy si predstavím scénku z rozprávky BOL RAZ JEDEN ŽIVOT, ako v tom mojom tele musia bunky, krvinky, atď. lietať a náhliť sa. 🙂 Samozrejme, prešla som si kadečím, ale ak sa športom živíte, zapálený kĺb, presilené ruky alebo hocičo iné vás nesmie naľakať.

denisa
Väčšina ľudí si voľný čas spríjemňuje športom. Ako vy oddychujete od športu 🙂 ?
Športom 🙂 športom s mojou rodinou, učím aj synčeka, aby bol naklonený ku každému pohybu. ALE ZAS týždeň v kuse dokážem preležať pri mori nehybne na jednej osuške 🙂 ALE LEN PRI MORI 🙂 a asi len týždeň. Mňa tréningy nevyčerpávajú, nepotrebujem oddychovať, skôr naopak. Keď riešim administratívne, marketingové, organizačné atď záležitosti, od toho si chodím oddýchnuť na tréningy. Viem, že keď som psychicky vyhorená, musím počkať do tréningu, to je úplné off. Tam rozmýšľate, kde dať ruku, nohu, máme úžasnú atmosféru, energickú hudbu, osobitý prístup, všetky sme tam kamošky – je to super.

Plánujete v blízkej dobe nejaké novinky v podobe merchu alebo nových športov?
Samozrejme, teraz máme prvé týždne conteporary fusion a chystáme ešte niečo a niečo 😉 , dúfam, že PRVÉ NIEČO BUDE O 2-3 týždne a druhé niečo by mohlo začať v septembri.

Zdroj,foto: Denisa Sihlovcová

Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*