fbpx
TÝŽDEŇ DOBROVOĽNÍCTVA: Organizácie sa prihlasujú do konca júla, jednotlivci v auguste

TÝŽDEŇ DOBROVOĽNÍCTVA: Organizácie sa prihlasujú do konca júla, jednotlivci v auguste

Organizácie sa do Týždňa dobrovoľníctva môžu prihlásiť do 31. júla.

Prezidentka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií Alžbeta Brozmanová Gregorová informovala o tom, že Slovensko sa na jeseň stane krajinou dobrých skutkov.

Týždeň dobrovoľníctva bude prebiehať od 16. do 22. septembra. Počas podujatia je možné vybrať si z množstva dobrovoľníckych aktivít, v rámci ktorých budú môcť jednotlivci alebo skupiny nezištne pomôcť organizáciám v jednotlivých krajoch Slovenska. “Prihlasovanie pre organizácie je už spustené. Môžu sa prihlásiť cez stránku www.tyzdendobrovolnictva.sk. Musia uviesť základné údaje o svojej organizácii a informáciu o tom, kto bude aktivity koordinovať. Ďalej si zvolia aktivitu, ktorou sa chcú do podujatia zapojiť. Môže ísť o deň otvorených dverí, dobrovoľnícku aktivitu, alebo o rôzne workshopy na tému dobrovoľníctva, ktorými zvýšia povedomie o dobrovoľníctve,” povedala Brozmanová Gregorová.

https://www.instagram.com/p/BKnoTf3AUkI/?tagged=tyzdendobrovolnictva

Pre verejnosť sa prihlasovanie na dobrovoľnícke aktivity spustí od 1. augusta. Ako uviedla Brozmanová Gregorová, dobrovoľníci si budú mať z čoho vybrať. “Väčšinou ide o jednoduché aktivity, ako je napríklad úprava prostredia alebo nejakého zariadenia, ďalej maľovanie, kosenie či hrabanie. Neraz ide aj o prácu s klientmi organizácií – rôzne tvorivé dielne, aktivity, vychádzky a stretnutia. Treba to chápať ako takú ochutnávku dobrovoľníctva,” povedala.

V Bratislave sa tesne pred podujatím 15. septembra uskutoční aj Trh dobrovoľníctva v Starej tržnici. Svoje dobrovoľnícke ponuky na ňom predstavia desiatky neziskových organizácií a združení.

V minulom roku sa do Týždňa dobrovoľníctva na celom Slovensku zapojilo 4535 ľudí, ktorí venovali druhým viac ako 10.900 dobrovoľníckych hodín bez nároku na odmenu.

Zdroj: http://www.teraz.sk/magazin/organizacie-sa-mozu-do-tyzdna-dobrovolni/335656-clanok.html

Foto: https://www.facebook.com/Centrum.dobrovolnictva/photos/p.2158339447527669/2158339447527669/?type=1&theater

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Len 18-ročná dievčina zachránila bezdomovca. Ten vďaka nej dostal novú šancu na život
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.