fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina zintenzívnila útoky v Doneckej oblasti

Proruskí separatisti pravdepodobne postúpili smerom k centru dediny Pisky neďaleko letiska mesta Doneck, celkovo však dosiahli len málo územných ziskov.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.8.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko pravdepodobne v uplynulých piatich dňoch zvýšilo intenzitu svojich útokov v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Uviedlo to v sobotu britské ministerstvo obrany v aktualizácii spravodajských informácií o priebehu vojny na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Proruskí separatisti pravdepodobne postúpili smerom k centru dediny Pisky neďaleko letiska mesta Doneck. Celkovo však ruské sily dosiahli len málo územných ziskov, uviedol britský rezort obrany.

Reálne je možné, že Rusko zväčšilo svoje úsilie v Donbase v snahe pritiahnuť alebo udržať tam dodatočné ukrajinské jednotky v rámci dohadov, že Ukrajina plánuje veľkú protiofenzívu,” dodalo ministerstvo. Informuje o tom britský web The Guardian.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina zintenzívnila útoky v Doneckej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií