Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci zatlačili frontovú líniu na juhu a spôsobili Rusom veľké straty. Nastal čas utekať, odkázal im Zelenskyj (video)

Ukrajinská armáda podľa BBC tvrdí, že v Chersonskej oblasti zničila ruské veliteľské stanovištia a muničné sklady.

31.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinskej armáde sa na niektorých miestach podarilo zatlačiť frontovú líniu na juhu Ukrajiny a Rusko sa s veľkou pravdepodobnosťou pokúsi posilniť tieto oblasti. Tvrdí to britská spravodajská služba.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rozviedka na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter poznamenala, že od pondelka 29. augusta ukrajinské sily pokračujú v útokoch na ruské vojská na juhu Ukrajiny, a to v niekoľkých smeroch.

Rusi sa pokúsia „zaplátať diery“

„Ukrajinské sily zatlačili na niektorých miestach frontovú líniu späť, pričom využili skutočnosť, že ruská obranná línia je tam pomerne voľná. Rusko sa teraz podľa svojich doktrín pravdepodobne pokúsi ‚zaplátať diery‘ pomocou špeciálnych mobilných záložných skupín,“ uvádzajú Briti.

Ukrajinská armáda podľa BBC tvrdí, že v Chersonskej oblasti zničila ruské veliteľské stanovištia a muničné sklady. Podľa jej južného velenia bolo za posledných 24 hodín uskutočnených 16 leteckých útokov na ruské základne, muničné sklady a jednotky na juhu Ukrajiny.

Nastal čas utekať

Prezident Volodymyr Zelenskyj sa v utorok večer vo svojom pravidelnom prejave konkrétne nezmienil o protiofenzíve, iba povedal, že operácie sa uskutočňujú takmer pozdĺž celej frontovej línie – na juhu, v Charkovskej oblasti a na Donbase. Ruským vojakom odkázal, že nastal čas utekať.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci zatlačili frontovú líniu na juhu a spôsobili Rusom veľké straty. Nastal čas utekať, odkázal im Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií