fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úspešní ľudia odporúčajú, čo treba robiť počas víkendov

Máte tip? napíšte nám mailom

Určite viacerí z vás čítali nespočetne množstvo článkov o tom, ako sa stať úspešným a čo robia úspešní ľudia. Aj náš portál KLOCHER.SK vám priniesol článok o tom, ako myslia bohatí a ako chudobní .

Keďže sme portál prevažne pre mladých ľudí, chceme Ťa motivovať a inšpirovať k tomu, aby si konal a nenechal si svoj život len tak utiecť. Možno Ťa zaujme aj tento článok, ktorý Ti prezradí, čo robia úspešní ľudia počas svojich víkendov. Odpoveď na túto otázku dal už aj známy výrok Aristotelesa, ktorý znie:  “Sme tým, čo robíme opakovane. Dokonalosť teda nie je čin, ale zvyk” Takže úspešní ľudia robia počas víkendu to, čo robia aj v bežné dni.

 

“Sme tým, čo robíme opakovane. Dokonalosť teda nie je čin, ale zvyk”

Úspešní ľudia a ich návyky cez víkendy

1. Robert Iger: Vstávam skoro

Tento výkonný riaditeľ Disney vstáva už o 4:30 každé ráno. Podľa neho by úspešní ľudia nemali zostávať v posteli počas víkendu dlho. Výskumy ukazujú, že naše mozgy sú najaktívnejšie dva a pol až štyri hodiny po prebudení. Vstávajte skoro a máte náskok pred ostatnými.

 

2. Benjamin Franklin: Je potrebné mať plán

Úspešní ľudia vedia, že je dôležité mať aj denné ciele. Pýtajú sa: “Čo je potrebné urobiť dnes?” – Víkendy nie sú výnimkou. Istotne, môže byť doba pre oddych, ale nemusíte byť úspešní biznismen aby ste vedeli, že flákanie úspech zabíja.

Benjamin Franklin
úspešní ľudia odporúčajú

3. Timothy Ferris: Nedávajte si veľa úloh

Dávať si veľa úloh je lákave na  maximalizovanie produktivity cez víkend, ale úspešní ľudia vedia, že to len znižuje účinnosť a efektivnosť. Je lepšie venovať sa menšiemu počtu úloh, ale za to efektívnejšie. Ferris odporúča maximálne dva ciele alebo úlohy, za deň pre zaistenie produktivity a zarovnanie úspechov.

Prečítajte si tiež:
Nový hollywoodsky pár? Angelina Jolie a Bradley Cooper zažívali spolu romantiku

4. Anna Wintour: Zostaňte aktívny

Anna Wintour sa zaviazala, že bude hrať tenis každý deň jednu hodinu. A to vôbe nie je jediná, ktorá obetuje denne jednu hodinu na cvičenie. Richard Branson zostáva aktívny  kite surfingu a Indíjsky štvrtý najbohatší miliardár je sériový maratónsky bežec. Úspešní ľudia vedia, že je dôležité mať aktívny život pre aktívnu myseľ.

5. Steve Jobs: Usporiadajte si priority

Víkend je čas na to, aby ste si pripomenuli zabudnuté maličkosti – aby sa vaša práca a osobný život zharmonizovali a mali ste ich pod kontrolou. Ak ste na niečo cez týždeň zabudli, je čas to v prípade potreby obnoviť, či si to pripomenúť. Tráviť čas s priateľmi, deťmi alebo s partnerom nemusí priamo zvýšiť zisky za deň, či vás poháňať,  ale to neznamená, že to nie je nič dôležité. Dokonca aj súčasný americký prezident si stále nájde čas na rodinu a  sadne si s rodinou za jeden stôl, napríklad pri chutnej večeri.

6. Warren Buffet: Urobte si čas na koníčky

Buffeta môžeme považovať za najúspešnejšieho investora 20. storočia, ale v jeho “voľnom” čase Buffett rád hrá na ukulele. Úspešní ľudia sú často zaujímaví ľudia a ich koníčky majú veľa dočinenia s úspechom. Iste, golf v Sobotu môže byť skvelý spôsob, ako vyriešiť nejaké obchodné záležitosti. Ale aj sólové záľuby – háčkovanie ako Meryl Streep alebo olejomaľba ako George W. Busha môžu pomôcť úspechu prostredníctvom presadzovania tvorivosti a zbavovania sa stresu.

 Barack Obama a Warren Buffet
úspešní ľudia

7. Oprah: Meditačná prax

Forbesom označovaná ako celebrita roka 2013 si ešte nájde čas iba tak sedieť v kľude po dobu 20 minút – dvakrát denne! Toto kedysi najlepšie strážené tajomstvo jogínov je dnes všeobecne známe. Dokonca aj firemný svet uznáva výhody meditácie a všímavosti pre zníženie stresu, zlepšenie produktivity, kreativity a uľahčuje udržanie všeobecného blaha. Cez víkendy môže byť často viac práce, než v pracovné dni, pretože  ľudia sa pokúšajú riešiť prácu, cvičenie, rodinné záväzky, spoločenské povinnosti a všetko okolo toho a to po dobu 48 hodín. Najúspešnejší ľudia si denne nájdu čas na ticho, vrátane víkendov. Nevolá sa  to meditačné “prax” pre nič za nič.

Prečítajte si tiež:
Podľa týchto stromov môžete zistiť, aký ste typ človeka!

8. Bill Gates: Urobte si čas, na reflexiu

Zakladateľ Microsoftu povedal: “Je to v poriadku sláviť úspech, ale dôležitejšie je dbať na poučenie z neúspechu.” Reflexia by mal byť každodenná prax, ale víkendy sú ideálna príležitosť urobiť krok späť a premýšľať o poučení z predchádzajúceho týždňa.

Bill Gates
Bill Gates

9. Jack Dorsey: Pripravujte sa na zvyšok týždňa

Tento muž je  známy svojím 16-hodinovým pracovným časom od pondelka do piatku, ale hovorí, “Sobotu si užívam voľno,  aj výlety s rodinou. A potom v Nedeľu je čas na reflexiu, spätnú väzba a chystanie stratégie na ďalší týždeň.” Laura Vanderkam , autorka knihy ” Čo najúspešnejší ľudia robia cez víkend, ” hovorí, že úspešní ľudia vedia, že víkendy sú vlastne tajná zbraň v profesionálny úspech:  ” Musíte sa pripraviť na pondelok a na celý týždeň.”

10. Jay Z: Treba zachovať dynamiku

Urobil impérium ako veľmi úspešný rapový umelec a podnikateľ, a jeho tajomstvo úspechu skrýva za slovami: “Môžete chcieť úspech, ale aby ste to dokázali, nemôžete váhať. Nemôžete sa pošmyknúť, nemôžete spať. Musíte mať vždy jedno oko otvorené. Ak chcel Jay Z stráviť víkendy na luxusnej jachte v Karibiku s Beyoncé, musel byť vytrvalý, aktívny a dynamický.

Chcete vedieť,  ako myslia bohatí a ako chudobní? Kliknite TU! 

Zdroj: lifehack.org

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií