fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Útočník vo vlaku zranil nožom piatich ľudí, odvážni pasažieri ho premohli

Podozrivý bol známy úradom, motív jeho činu nie je zatiaľ jasný.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.5.2022 (Webnoviny.sk) – Útočník v nemeckom vlaku zranil nožom piatich ľudí. Traja pasažieri ho však napokon premohli. Informovali o tom miestne úrady.

Regionálny vlak šiel neďaleko mesta Aachen, keď muž narodený v Iraku začal „náhodne a svojvoľne“ napádať spolucestujúcich, objasnil podľa agentúry dpa minister vnútra spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko Herbert Reul. Motív jeho konania zatiaľ nie je známy, povedal politik s tým, že úrady prešetrovali možnosť extrémizmu, ale nepotvrdili ho. Podozrivý bol podľa Reula známy úradom.

Vo vlaku bolo 270 pasažierov. Policajt, ktorý vo vlaku cestoval, 31-ročného podozrivého s pomocou dvoch ďalších cestujúcich premohol, uviedla krajinská polícia. Zranených liečia v lokálnych nemocniciach a ani jeden nie je v život ohrozujúcom stave.

Viac k témam: Útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk – Útočník vo vlaku zranil nožom piatich ľudí, odvážni pasažieri ho premohli © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií