fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Utorok bude snežiť aj v nížinách. Hrozia nám aj snehové búrky

Utorok prinesie na naše územie ďalšiu vlnu zimného počasia. Počasie bude veľmi dynamické a okrem snehových vločiek, ktoré sa objavia aj v nižších polohách sa môžu objaviť aj búrky.

Máte tip? napíšte nám mailom

Po teplom víkende zasiahla naše územie ďalšia vlna studeného vzduchu. Studený vzduch sa nad naše územie dostáva od severu po okraji rozsiahlej a mohutnej tlakovej výše, ktorá sa rozprestiera nad Atlantickým oceánom.

Súčasne bude počasie na našom území v priebehu utorka pod vplyvom brázdy nižšieho tlaku vzduchu, ktorá v studenom vzduchu zabezpečí potrebnú vlhkosť. A práve táto kombinácia spôsobí to, že sa snehové prehánky budú vyskytovať aj v nižších polohách.

Jednotlivé prehánky sa počas dňa budú vytvárať na mnohých miestach, pričom lokálne môžu byť snehové prehánky tak výrazné, že sa môže vytvoriť aj snehová pokrývka a to aj v najnižších polohách.

Denné teploty by sa však mali pohybovať v rozmedzí +3 až +9 °C, na severe okolo nuly a práve v dôsledku toho sa prípadná snehová pokrývka udrží na našom území len niekoľko desiatok minút.

V priebehu utorka nás tak čaká dynamické počasie s početnými snehovými prehánkami a ojedinele sa dokonca môžu vyskytnúť aj búrky. Pri snehových prehánkach tak nie sú vylúčené ani blesky.

Prečítajte si tiež:
Búrky sa na Slovensku objavia zasa. V pondelok hrozia najmä na juhu

Sneh by mal pribudnúť a dlhšie sa udržať len na severe územia, kde bude teplota okolo nuly a v týchto oblastiach môže napadnúť do 4 cm nového snehu. Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií