Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Snehová kalamita je tu! Problémy hlási Rakúsko, Morava aj Slovensko

Ako to už býva zvykom, prvé sneženie opäť raz potrápilo najmä vodičov na cestách. Kým na Slovensku ešte situácia nie je až tak kritická, okolité krajiny už hlásia problémy. Sneženie spôsobilo niekoľko dopravných nehôd.

Chlad zo severných častí Európy a vlhká tlaková níž od Jadranu spôsobili, že počas včerajšieho dňa dorazilo sneženie takmer do celého Rakúska. Na východe krajiny sa síce deň začal upršaným počasím, ale aj tam sa dážď začal meniť na sneh, informuje imeteo.sk.

Podľa hovorcov jednotlivých spolkových krajín, boli rakúske oblasti na zimu dobre pripravené. Len vo Viedni je k dispozícii vyše 1400 zamestnancov, ktorí majú na starosti zimnú údržbu.

V Tirolsku budú zimnú údržbu realizovať so zreteľom na životné prostredie. Tirolská štátna cestná služba tento rok rozšíri svoje posypovanie o mokrú soľ, ktorá je ekologickejšia.

Aj napriek všetkému však z krajiny hlásia desiatky nehôd, ktorých príčina bola práve nepriaznivé počasie. Najmä v Dolnom Rakúsku či Štajersku platí povinnosť mať na cestách snehové reťaze.

Zimná idylka v Štajersku, zdroj: Christine Schwarz
Zimná idylka v Štajersku, zdroj: Christine Schwarz

Situácia v Českej republike

S podobnými problémami bojujú aj naši susedia z Čiech. Práve pri hraniciach so Slovenskom, resp. na východe krajiny, napadlo najviac snehu.

Nepretržitý dážď či sneh sa už stihli podpísať pod desiatky dopravných nehôd. Vo väčšine prípadov ide najmä o škodové udalosti. Dostupné zdroje nehlásia žiadne závažnejšie nehody s ťažko zranenými či obeťami.

Jedna z nehôd v Zlínskom kraji, zdroj: facebook.com/@hzszlk
Jedna z nehôd v Zlínskom kraji, zdroj: facebook.com/@hzszlk

Pridáva sa aj Slovensko

Včera popoludní začalo snežiť aj na Slovensku, najskôr na západe, neskôr aj v centrálnej časti krajiny. Práve na západe sa však očakáva najviac snehu.

Aj u nás sneh spôsobuje problémy na cestách. Vodiči sa už teraz sťažujú napr. na neupravené cesty na D2 medzi Bratislavou a Malackami.

Odporúčame preto určite prezuť svoje pneumatiky, ak ste tak ešte nespravili, nakoľko sneženie sa očakáva od nedele aj v ďalších dňoch nového týždňa.

sneženie v Bratislave
sneženie v Bratislave
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií