fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko zasiahnu rekordne vysoké teploty

Možno to tak teraz pri pohľade z okna nevyzerá, avšak už o niekoľko dní sa musíme rozlúčiť so zimným počasím. Počasie sa výrazne zmení a prinesie jarné počasie, ktoré bude siahať na teplotné rekordy.

Máte tip? napíšte nám mailom

Zažívame jedny z najzimnejších Vianoc za uplynulé roky. S výnimkou Štedrého dňa, kedy k nám prechodne zatiekol teplejší vzduch, panuje na našom území zimné počasie.

Na 1. sviatok vianočný na viacerých miestach nasnežilo, o čo sa postaral studený front, ktorý sa nad našou oblasťou vlnil. V centrálnej časti územia napadlo aj cez 10 cm snehu. 2. sviatok vianočný zasa priniesol mrazivé teploty aj pod -20 °C, ktoré zavŕšili aj na konci Vianoc.

No počasie je idylicky zimné, no už teraz je jasné, že v polovici budúceho týždňa sa prudko oteplí a oteplenie bude také výrazné, že teploty budú atakovať až historické denné rekordy.

Zmena nastane v polovici týždňa

Začiatok posledného pracovného týždňa v tomto roku prinesie na naše územie prevažne polooblačné až oblačné počasie, pričom teploty budú stále nízke, zimné a zvyšovať sa budú len pomaly. Žiadne výraznejšie zrážky sa nečakajú, čo sa zmení v stredu.

Počas stredy začne počasie na našom území ovplyvňovať teplý front, ktorý prinesie postupne od západu na naše územie sneženie, ktoré sa však veľmi rýchlo začne meniť na dážď a to aj na horách.

Prečítajte si tiež:
Čaká nás teplé počasie. Obmedzí to šírenie koronavírusu?

Súčasne k nám od západu začne prenikať mimoriadne teplý vzduch, ktorý začne teploty vyháňať veľmi vysoko a takéto teploty nás čakajú až do konca roka a zrejme aj na začiatku budúceho roka.

Teploty pôjdu až k +15 °C

V stredu už na celom našom území budú počas dňa teploty nad nulou. V najteplejších lokalitách sa budú teploty šplhať aj k +7 °C.

Od štvrtka však počasie na našom území bude pod vplyvom tlakovej výše, ktorá sa bude rozkladať nad Stredozemím a okolo nej začne do našej oblasti od juhozápadu prúdiť veľmi teplý vzduch.

Od štvrtka nás čakajú denné teploty v rozmedzí +5 až +12 °C, pričom v najteplejších lokalitách Slovenska budú teploty atakovať až hranicu +15 °C a to sú na súčasnú ročnú dobu nezvyčajne vysoké teploty. Zmiernia sa aj nočné mrazy a postupne nebude ani na severe počas noci mrznúť.

Záver roka tak prinesie výrazné oteplenie a jarné teploty, ktoré budú atakovať aj historické rekordy, ktoré sú na úrovni okolo +15 °C. Ako sa bude otepľovať a kedy sa ochladí, si pozrite vo vyhliadke do 10. januára TU.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensko príde o pár hodín sneženie
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií