fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Už si niekedy bojoval o ženu? – blog

Máte tip? napíšte nám mailom

Máme pocit, že o láske vieme všetko, a pritom sme dávno zabudli ako tá stará tradičná vyzerá, či kedysi vyzerala. Taká, ktorá trvá lebo chce, má dôvod zostať. Našiel si ju, a čo ďalej?

Vieme veľa, o každom, a o všetkom. Googlime viac než rozprávame, niekedy však prehliadneme detaily, ktoré žiadna dobre mienená online rada nenahradí. V čase kedy si každý hľadí svoje, a ide si na svojom egu, je táto otázka kladená stále menej. Už si nepotrebujeme získať srdce, ale inú časť tela ženy, ktorá sa do nás nezamiluje, a nepoužíva zbytočné citové výlevy..

Prekvapil ma. Nečakala som, že on – “skúsený muž” bude klásť tento druh otázky. Zamiloval sa, a má pocit, že tentokrát je to ona. Hovoril o nej veľa pekného, vygoogleného, ale aj osobného. Očarila ho úplne inak ako ženy doteraz. Vraj tým, že je tak jednoducho iná, že ho tak akosi ignoruje, že nie je vždy dostupná, a hlavne, že je prirodzená. Žiadne vylepšenia, iba surová forma krásy. Hovorí, že nie je dokonale krásna, ale má niečo do seba. Vraj jej poslal pár krát kvety, a pripadal si ako blbec, lebo nebola tak veľmi očarená akoby sa dalo očakávať. Hovoril,že ju ani nezaujímalo kde pracuje, skôr to akým je človekom, to čo má rád – nič z toho o čom sa ostatné snažili zistiť čo najskôr. Tváril sa prekvapene, a potom sa ma spýtal: „Znie to čudne, ale sama si žena. Čo na vás teda zaberá?“ Keď mi tú otázku položil, vyzeral ako chlapec. 30 ročný. Povedala som mu, že veľa ľudí si v dnešnej dobe zamieňa lásku s nejakou súťažou, alebo obchodom. Snažíme sa čo najviac investovať, byť lepší ako ostatní. A potom z tej “lásky” aj niečo vyťažiť. Pravdou však je, že každý dokáže kúpiť kvety, šperky, básniť o tom čo vlastní, a podobne. Od lásky to má však ďaleko. Povieš si, že ale toto sú veci po ktorých dnešné ženy túžia, alebo? Nie vždy sú však veci také ako sa nám na prvý pohľad môžu zdať. Určite je pár žien, ktoré si nastavili finančné latky vysoko, ale potom sú tu tie, ktoré síce ružu neodmietnu, ale túžia po iných veciach. Po pozornosti, po tvojom čase, po činoch, a nie zbytočných slovách. Po rešpekte. Po tom čo jej nedá každý – seba. Tá jednoduchá sa zamiluje do tvojho pohľadu, do spôsobu akým dokážete medzi sebou komunikovať, do momentu kedy ju len tak objímeš, do času, ktorý si pre ňu vyhradíš. Nehľadáme dokonale upravených mužov, ale tých, ktorí vedia aké je to byť chlapom so srdcom na mieste. Mužom ktorý sa zaujíma, volá, píše, snaží sa – tak ako ona. Počas toho ako som rozprávala nepovedal ani slovo, napriek tomu som mala pocit,že niečo nesedí. Potom sa ozval: „Každá žena chce predsa úspešného muža, ktorý sa o ňu postará.“ Je pravdou, že ženy túžia po ambicióznych mužoch, ale to neznamená, že je to to jediné čo na mužovi hľadá. Oveľa viac ako drahé dary chce byť milovaná. Tak mužsky, nie príliš veľa. Lebo aj láska na celý život má svoje limity. Povedala som mu, že v skutočnosti návod na lásku, ani na získanie niekoho konkrétneho neexistuje. Všetko sú to len dohady. Každý sme iný, milujeme rozdielne, ale niečo máme spoločné. Túžbu nájsť niekoho s kým to tu na zemi dá zmysel, lebo jeden by to celé tak perfektne nevymyslel. Romantika nie je o kupovaní a dokonalom vzhľade, je o dávaní vecí ktoré nič nestoja. Každý túži po láske, len k cieľu sa blížime rôznymi cestami. To však neznamená, že tie iné sú zlé, len sú jednoducho iné.

Preto ak sa drahý muž snažíš o ženu, a vidíš, že to cítite rovnako, daj do toho trochu z tej zabudnutej oldschool romantiky. Nemusíš písať básne, iba buď sám sebou. Hrať sa je fajn, ale poznať limity je dôležité.
Stalo sa to pred pár mesiacmi, dnes sú spolu. On si už nemá potrebu niečo dokazovať, a ona ho miluje lebo je tým kým zabudol, že kedysi bol. Život je príliš krátky, ale s človekom ktorého ľúbime oveľa farebnejší – tak zbytočne nestrácajme čas na predstieranie niečoho, čím v skutočnosti aj tak nie sme. Hovorme o tom čo cítime, aj keď nás ostatní nepochopia. Milujme, odpúšťajme, a nikdy to s tými pravými nevzdávajme. Dvaja ľudia, ktorí majú byť spolu si cestu k sebe nakoniec aj tak nájdu. Pretože nad nami je niekto kto ťa samého v štichu jednoducho nenechá. Možno si budeš musieť počkať dlhšie, ale nakoniec to všetko dá zmysel.
Muža nerobia slová, ale skutky. Ženu zas prirodzenosť, a nikdy nekončiace pocity.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií