fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Košiciach – Barci nemali žiadne problémy, veľa voličov a voličiek vedelo, ako voliť v spojených voľbách

Voľby podľa predsedu okrskovej komisie prebiehali pokojne a nezaznamenali žiadne incidenty.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.10.2022 (Webnoviny.sk) – Veľká časť voličov a voličiek vedela, ako voliť v spojených komunálnych a regionálnych voľbách. Pre agentúru SITA to uviedol predseda okrskovej volebnej komisie v mestskej časti Košice – Barca Miroslav Páleník. Občas sa na to opýtali starší občania.

Voliči v Košiciach a v Bratislave rozhodujú o predsedovi Košického samosprávneho kraja a Bratislavského samosprávneho kraja, poslancoch zastupiteľstiev samosprávnych krajov, ale tiež o primátorovi mesta Bratislava a Košice, poslancoch mestských zastupiteľstiev a rovnako aj starostovi mestských častí a poslancoch miestnych zastupiteľstiev mestských častí, v ktorých majú voliči trvalý pobyt.

Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku

Voľby podľa predsedu okrskovej komisie prebiehali pokojne a nezaznamenali žiadne incidenty. Volebnú účasť zhodnotil ako veľmi dobrú, odhadol, že by mohla byť vyššia, než v minulosti.

>>> Kandidáti na županov a primátorov

>>> Výsledky

Dodal však, že celková účasť bude známa až po definitívnom sčítaní hlasov. Voliči a voličky podľa neho prichádzali nárazovo, vyskytli sa momenty, keď vo volebnej miestnosti nebol nik, i také, keď voliči prichádzali hromadne.

Komisia podľa neho situáciu zvládla, pracovala rýchlo a voliči nemuselo dlho čakať na to, aby mohli odvoliť.

Prečítajte si tiež:
Tabák a Hatráková možno v klube OĽaNO skončia, v kritickej situácii ochránili mafiu

Zobraziť fotogalériu k článku:
Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 (fotografie)

Viac k témam: Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – V Košiciach – Barci nemali žiadne problémy, veľa voličov a voličiek vedelo, ako voliť v spojených voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií