fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Nitre nechýbalo veľa a museli by zavolať políciu na nedisciplinovaných voličov

Ako povedala členka volebnej komisie, voliči rómskej komunity majú záujem voliť skôr v komunálnych voľbách, o župné záujem nemajú.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.10.2022 (Webnoviny.sk) – Pomerne vážny incident musela riešiť volebná komisia v nitrianskej mestskej časti Horné Krškany. Podľa členiek volebnej komisie nechýbalo veľa a museli by zavolať políciu, pretože približne 20 voličov rómskej menšiny sa správalo nielen hlučne, ale aj tak, že to hraničilo s regulárnosťou ich hlasovania.

Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku

Prišlo ich sem naraz pomerne veľa, asi 20, pričom sa správali veľmi nevhodne,“ prezradila agentúre SITA jedna z členiek volebnej komisie. Podľa jej slov vo vnútri volebnej miestnosti bol muž, ktorý inštruoval Rómov, čo majú robiť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 (fotografie)

Dokonca došiel za nami s požiadavkou či môže ísť s každým jedným za plentu. Neustále na nás kričal a bol nepríjemný, a tak sme uvažovali o tom, že privoláme políciu,“ uviedla ďalej členka volebnej komisie, podľa ktorej sa niečo podobné odohráva v každých komunálnych voľbách.

>>> Kandidáti na županov a primátorov

>>> Výsledky

Ako povedala ďalšia členka volebnej komisie, voliči rómskej komunity majú záujem voliť skôr v komunálnych voľbách. „Väčšina hovorila, že chcú iba biele lístky, o modré záujem nemajú,“ dodala. „Ja som už bol dopredu rozhodnutý, koho budem voliť,“ skonštatoval Milan, ktorý prezradil, že sa zúčastňuje na takmer každých voľbách.

Prečítajte si tiež:
Primátor Paška žiada od štátu státisíce eur za trestné stíhanie, poškodilo to jeho dobrú povesť a prišiel aj o časť majetku

Viac k témam: Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku, Konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – V Nitre nechýbalo veľa a museli by zavolať políciu na nedisciplinovaných voličov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií