Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V prípade žiaka – podpaľača je podľa Hamrana niekoľko nejasností, spomenul aj kontakt so strelcom zo Zámockej (video)

Požiar školy pre mimoriadne nadané deti vypukol v sobotu. Po jeho uhasení našli hasiči v zhorených priestoroch telo bez známok života.

4.7.2023 (SITA.sk) – V súvislosti s požiarom školy na Skalickej ceste v Bratislave, pri ktorom zahynul jeden študent, je podľa prezidenta Policajného zboru SR Štefana Hamrana niekoľko nejasností. Uviedol to v utorok pre médiá s tým, že polícia sa s nimi musí v rámci vyšetrovania vysporiadať.

„Čakáme na nejaké znalecké posudky, okrem toho aj závery súdnej pitvy, aby sme vedeli ustáliť príčinu smrti,“ povedal Hamran. Zároveň potvrdil, že zosnulý bol v minulosti v kontakte so strelcom z baru Tepláreň Jurajom K., ktorý navštevoval rovnakú školu. „Ten kontakt s tou osobou, strelcom zo Zámockej, tam bol,“ uviedol policajný prezident.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Žiak podpálil školu

Polícia ešte v pondelok 3. júla informovala, že vyšetrovateľ začal v súvislosti s požiarom trestné stíhanie pre zločin poškodzovania cudzej veci a prečin usmrtenia. Požiar školy pre mimoriadne nadané deti vypukol v sobotu 1. júla v ranných hodinách a bol spôsobený úmyselne. Po jeho uhasení našli hasiči v zhorených priestoroch školy telo bez známok života.

Podľa medializovaných informácií pri požiari zahynul 18-ročný žiak predmetnej školy, ktorý oheň založil úmyselne. Požiaru školy predchádzalo úmyselné podpálenie viacerých vozidiel na Pestovateľskej ulici. Škola je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

Viac k témam: Krimi, Podpaľač, Požiar, Streľba na Zámockej ulici v Bratislave
Zdroj: SITA.sk – V prípade žiaka – podpaľača je podľa Hamrana niekoľko nejasností, spomenul aj kontakt so strelcom zo Zámockej (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií