fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vláda SR pod vedením P. Pellegriniho rokovala posledný krát. Premiér ministrom poďakoval

Podľa Pellegriniho až čas ukáže, kto mal pravdu.

V piatok podá súčasná vláda Slovenskej republiky demisiu. V sobotu bude mať Slovensko novú vládu, ktorej predsedať bude Igor Matovič.

Máte tip? napíšte nám mailom

Bratislava 19. marca (TASR) – “Premiérske kreslo som preberal v ťažkej situácii, v ešte ťažšej ho odovzdávam.” Pred štvrtkovým rokovaním vlády SR, ktoré bolo pre tento kabinet posledným, to vyhlásil dosluhujúci predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD).

Peter Pellegrini je už unavený

Svoje pocity pred posledným zasadnutím vlády opísal, že je unavený, ale aj smutný, že to už končí a do exekutívy prídu iní.

“Robili sme, ako sme vedeli. Možno sa nám všetko nepodarilo urobiť tak, ako si to všetci predstavovali, ale robili sme to každý deň najlepšie, ako sme si mysleli,” povedal Pellegrini.

Tvrdí, že to nemali ľahké, keď v čase po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ktorá zasiahla Slovensko, preberali vládu. Priznáva však, že budúci premiér Igor Matovič (OĽaNO) to bude mať pre situáciu okolo nového koronavírusu ešte ťažšie.

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) povedal pred rokovaním vlády, že je vyrovnaný so všetkým.

“Je veľa vecí, ktoré mi budú chýbať a je dosť dlhý zoznam vecí, kde som šťastný, že sa s nimi nebudem potýkať,” povedal.

V každom vládnom kabinete sa podľa jeho slov vytvorí istý tímový duch. “Tie vzťahy medzi členmi vlády sú vždy bližšie než medzi poslaneckými klubmi za tie isté politické strany v parlamente. Cítime spoločnú zodpovednosť a tá nás istým spôsobom zbližuje,” skonštatoval.

Prečítajte si tiež:
Zakázané video valcuje internet. Prečo nechcú aby sme ho videli?

Dosluhujúci vládny kabinet premiéra Pellegriniho sa vo štvrtok popoludní zišiel poslednýkrát. Predseda vlády v stredu (18. 3.) avizoval, že ak sa nič mimoriadne v krajine nestane, program vlády bude venovaný len odvolávaniu štátnych tajomníkov jednotlivých ministerstiev a lúčeniu sa.

V piatok (20. 3.) podá končiaca vláda demisiu, v tento deň sa bude konať aj ustanovujúca schôdza Národnej rady (NR) SR. Nový vládny kabinet budúceho premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) vymenuje prezidentka SR Zuzana Čaputová v sobotu (21. 3.)

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií